Wyniki i zdjęcia z XVIII "Wielkanocnej Kosołecki" w Białym Dunajcu

XVIII Wielkanocna Kosołecka w Białym Dunajcu

Tradycyjnie W Wielką Sobotę zapraszamy na "Wielkanocną Kosołeckę". Tegoroczny konkurs odbędzie się 4 kwietnia przed kościołem parafialnym pod wezwaniem MB Królowej Aniołów w Białym Dunajcu po święceniu pokarmów o godz. 12.00. Będą nagrody za najpiękniejsze i najbardziej zgodne z tradycją koszyczki, nie zabraknie też licznych nagród pocieszenia. Prosimy by dzieci były ubrane w stroje góralskie. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w tym konkursie, którego celem jest podtrzymywanie pięknego zwyczaju - przygotowywania i święcenia koszyka wielkanocnego.

Maski rozdane ! Poznaliśmy laureatów Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha

27 marca 2015 w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbyła się ósma edycja Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez Bibliotekę i Dyrekcję ZSPiG nr 2 w dniu, w którym na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Główna nagroda MASKA 2015 została przyznana dwóm grupom teatralnym: BEZIMIENNYM (gimnazjaliści z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu) oraz PCHEŁKOM (SP nr 2 w Białym Dunajcu). Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Dzieciom z grupy teatralnej PCHEŁKI zostały wręczone bilety do Teatru Witkacy na spektakl "Czerwony Kapturek", który gościnnie wystawiony będzie przez Teatr Groteska z Krakowa. Bilety ufundowane zostały przez Wójta i Radę Gminy Biały Dunajec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu. Zamieszczamy fotorelację i wyniki.

Wielkanocne warsztaty decoupage

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zaprasza na wielkanocne warsztaty decoupage'u w poniedziałek 30 marca 2015 roku o godz. 15:00. Podczas zajęć, które poprowadzi pani Bożena Świderska Środa będzie można przyozdobić pisanki techniką serwetkową. Do udziału w warsztatach zapraszamy białodunajecką młodzież oraz dzieci wraz z rodzicami.

XX Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w Białym Dunajcu rozstrzygnięty !

W dniach od 5-8 marca gościliśmy w Białym Dunajcu uczestników XX Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego. W sportowych zmaganiach rywalizowały 23 drużyny z 8 województw reprezentujące Ludowe Zespoły Sportowe. W klasyfikacji powiatowej zwyciężył Pińczów przed Piotrkowem Ziemskim i Białogardem. Wśród województw na pierwszym miejscu uplasowało się woj. Łódzkie, przed Zachodniopomorskim i Świętokrzyskim. Bardzo dobry start zanotowała lokalna drużyna LKS "Biali" Biały Dunajec, która okazała się najlepsza w klasyfikacji końcowej drużyn (kat. OPEN). Zamieszczamy wyniki oraz zdjęcia z otwarcia i podsumowania Rajdu oraz prelekcji góralskiej wygłoszonej przez Jana Karpiela Bułeckę.