X Jubileuszowy Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

Bieg Podhalański im. Jana Pawła II to wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Polski. Kilkuset biegaczy- amatorów i profesjonalistów zmierzy się na kilku dystansach na świetnie przygotowanych trasach, które są bardzo malownicze i prowadzą wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdują się na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy rywalizują na trasie o długości 30 i 15 km dla bardziej zaawansowanych lub nowej 6 km dla osób starszych i dzieci. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz on-line na stronie www.bieg.nowytarg.pl Dla wszystkich uczestników przewidziano pakiet startowy, medale oraz upominek z logo biegu.

Kumoterki 2019 rozpoczęte w Białym Dunajcu

20 stycznia w Białym Dunajcu zainaugurowaliśmy cykl Kumoterek i Parad Gazdowskich zaplanowanych na rok 2019. W tegorocznej edycji jury dokonało oceny 33 zaprzęgów (jednokonnych i parokonnych) w Paradzie Kumoterskiej i Gazdowskiej. W konkurencjach szybkościowych: wyścigu kumoterek, skiringu i ski-skiringu odnotowano blisko 20 startów. Poza konkurencją w kilku przejazdach wystartowali także młodsi uczestnicy gorąco dopingowani przez setki widzów zgromadzonych na polanie pod osiedlem Gile w Białym Dunajcu. Zamieszczamy galerię zdjęć i pełne wyniki zawodów. Gorące podziękowania składamy pytacom, muzykantom, jurorom, sędziom, konferansjerom, a także współorganizatorom i sponosorom XXIII Parady Gazdowskiej: Urzędowi Gminy Biały Dunajec, Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu Gminy Biały Dunajec, Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury w Zakopanem i Firmie Cateringowej "Hajan".

Parada Gazdowska w Białym Dunajcu, 20 stycznia 2019 roku

Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na XXIII Paradę Gazdowską, która zaplanowana jest na niedzielę 20 stycznia 2019 roku. W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska oraz zawody w skiringu, ski-skiringu oraz wyścigi kumoterek.

Zapisy uczestników i rozdawanie numerów od godziny 10.00 obok mostu do Gliczarowa Dolnego. O 11.30 przejazd wszystkich zaprzęgów na polanę pod osiedlem Gile, gdzie o 12.00 odbędzie się oceniana przez jury parada i dyscypliny szybkościowe.

Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Parady Gazdowskiej, regulaminem Widza i komunikatem do reprezentantów mediów (m.in. dziennikarzy i fotoreporterów)

Finał XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia- Florka

Już w najbliższy czwartek 10 stycznia wielkie święto podhalańskiej poezji i gawędziarstwa - FINAŁ XLIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. W etapie wojewódzkim wezmą udział uczniowie szkół podstawowych i młodzież szkół ponadgimnazjalnych ze Skalnego Podhala, Orawy, Spisza, Beskidów, Gorców oraz Pienin, zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji szkolnych i gminnych. Zmierzą się oni w kilku kategoriach wiekowych, a oceniać ich będzie wieloosobowe jury, w którym zasiądą wybitni naukowcy, poeci, regionaliści i znawcy podhalańskiego folkloru i gwary.

Początek przesłuchań od godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Miłośników Podhala 23 w Białym Dunajcu. Przegląd rokrocznie organizowany jest przez dyrekcję, grono pedagogiczne, radę rodziców i młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu.

Warsztaty wykonywania OZDÓB I DEKORACJI BOŻONARODZENIOWYCH

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na przedświąteczne warsztaty wykonywania OZDÓB I DEKORACJI BOŻONARODZENIOWYCH.

Uczestnicy warsztatów będą wykonywali ozdoby, które mogą stać się piękną dekoracją stołów wigilijnych czy też świątecznych choinek.

Terminy zajęć na plakacie.

Serdecznie zapraszamy!.