Festyn Zdrowia w Białym Dunajcu

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy, w szczególności seniorów na spotkanie p.n. "Festyn Zdrowia w Białym Dunajcu",  w niedzielę 28 października, w godz. 12:30-17:00 w auli przy Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Jana Pawła II 184a.

Podczas festynu będzie można skorzystać m.in. z konsultacji dietetycznych i treningowych, wykonać kilka badań profilaktycznych (jak np. pomiar składu swojego ciała). Dla pierwszych 100 osób przewidziano upominek od Gorącego Potoku. Zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Szkółka gry na skrzypcach - rozpoczęcie zajęć od października!

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy w naszym Ośrodku Kultury szkółkę gry na skrzypcach (muzyka góralska) prowadzoną przez p. Andrzeja Polaka.

Zainteresowanych prosimy o przybycie (z instrumentami) na pierwsze spotkanie we środę 3 października. Od godz. 16.00  zajęcia rozpocznie grupa początkująca, zaś od godz. 17.00 grupa zaawansowana

Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież z naszej Gminy do zapisów i udziału w zajęciach!

Zajęcia są bezpłatne!

Monografia „Od generała Galicy do Trebuniów-Tutków. Biały Dunajec - historia najnowsza", której autorem jest Paweł Chojnacki to dwutomowa publikacja, niezwykle bogato ilustrowana (kilkaset fotografii, w większości jeszcze nie publikowanych) opisująca dzieje Białego Dunajca i okolic ze szczególnym uwzględnieniem czasów od wybuchu wojny do roku 1989.

Publikacja do nabycia w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu (ul. Jana Pawła II 363). Szczegóły pod nr 18 20 01 690 (wew. 21). Istnieje również możliwość wysyłki.

Zajęcia plastyczne, ceramiczne i muzyczne w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na zajęcia z malarstwa na szkle, rysunku, grafiki, ceramiki, garncarstwa, mozaiki i rzeźby w drewnie. Zajęcia prowadzone są pod okiem naszych instruktorek Moniki Stachowiec i Bożeny Świderskiej-Środy. Harmonogram na plakacie. Informujemy, że dodatkowe zajęcia plastyczne będą odbywały się także w Szkołach Podstawowych w Gliczarowie Dolnym i Sierockiem.

Zajęcia muzyczne (tradycyjna muzyka góralska) w szkółce prowadzonej przez Andrzeja Polaka będą odbywały się w każdą środę, od godz. 16.00 - grupa początkująca, od 17.00 - grupa zaawansowana.

Udział we wszystkich warsztatach bezpłatny!

Wystawa "Twórcy Podhala 3"

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz Bukowiańskie Centrum Kultury zapraszają do udziału w wernisażu "Twórcy Podhala 3", który odbędzie się 24 sierpnia (piątek), o godzinie 18:00 w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej, ul. T.Kościuszki 87.

Na wystawie "Twórcy Podhala 3" w ramach wydarzeń towarzyszących X Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" zaprezentują się:

Bożena Świderska-Środa (Biały Dunajec) - ceramika, mozaika artystyczna, Zdzisław Kramarz (Bukowina Tatrzańska) - wyroby ze skóry, Tadeusz Miętus (Kościelisko) - rzeźba, Andrzej Kuźma (Poronin) - rzeźba, Dawid Wędziarz (Raba Wyżna) - rzeźba, Michał Gąsienica Szostak (Zakopane) - malarstwo, rzeźba.