Wystawa prac plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy serdecznie zaprasza na wystawę prac uczniów białodunajeckiego ośrodka kultury podsumowującą działalność kół w minionym roku szkolnym 2017/2018. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 28 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 w budynku GOK (na piętrze) przy ul. Jana Pawła II 363.

V Ogólnopolski Turniej Juniorów w warcabach o Puchar Tatr

Po raz piąty Gmina Bialy Dunajec była gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów w warcabach 64 i 100-polowych. W tegorocznej edycji o Puchar Tatr udział wzięło blisko 100 zawodniczek i zawodników w czterech kategoriach wiekowych: do 8, 10, 12 i 14 lat. Turniej przeprowadzony został w systemie szwajcarskim pod okiem licencjonowanych sędziów. O kolejności i zajętych miejscach zadecydowała suma punktów z rozegranych partii warcabowych na 64 i 100 polach. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe (pamiątki regionalne), dyplomy i okazałe puchary wręczone przez Wójta Gminy Biały Dunajec. Ponadto nagrody i puchary powędrowały także dla najlepszych białodunajeckich zawodników - Mistrzów Gminy Biały Dunajec. Przedstawiamy wyniki końcowe i galerię zdjęć z turnieju.

III Gminny Piknik Rodzinny w Białym Dunajcu za nami!

10 czerwca spotkaliśmy się w Białym Dunajcu na III Gminnym Pikniku Rodzinnym. Na placu obok Szkoły Podstawowej nr 1 licznie zgromadzili się mieszkańcy naszej gminy, by uczestniczyć w tym wyjątkowym rodzinnym wydarzeniu. Na uczestników pikniku (dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny) czekało wiele bezpłatnych atrakcji m.in. ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, balonowe zoo, przejażdżki konne, warsztaty plastyczne, ceramiczne i rzeźbiarskie, rodzinne konkursy sportowe. Na scenie prezentowały się zespoły regionalne z Białego Dunajca, Gliczarowa Górnego i Sierockiego, szkółka muzyki góralskiej GOK i kapela Piotra Polaka, grupa taneczna i grupa teatralna z SP nr 1 oraz kabaret "Śleboda" z Gliczarowa Dolnego. Poza sceną odbywał się również pokaz ratownictwa medycznego (udzielania pierwszej pomocy) oraz symulacja działań ratowniczych podczas wypadków komunikacyjnych (w tym m.in. zabezpieczania rannych, uwalniania poszkodowanych z pojazdu przy użyciu nożyc hydraulicznych do cięcia karoserii) przygotowana przez druhów z OSP Biały Dunajec. Tradycyjnie imprezę zakończyły widowiskowe Mistrzostwa Białego Dunajca w siłowaniu na rękę wśród kobiet i mężczyzn. Organizatorzy pragną podziękować sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację Pikniku przekazując wiele wartościowych przedmiotów i voucherów na loterię fantową i licytację. Wszystkim serdecznie dziękujemy za złożone datki i okazaną ofiarność.

V Ogólnopolski Turniej Juniorów w warcabach 64 i 100-polowych w Białym Dunajcu

W dniach 15-17 czerwca w Białym Dunajcu odbywać się będzie V Ogólnopolski Turniej Juniorów w warcabach 64 i 100-polowych o Puchar Tatr pod Patronatem Wójta Gminy Biały Dunajec. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Gminy w Białym Dunajcu, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu i Wielkopolski Związek Warcabowy. W turnieju wezmą udział młodzi warcabiści z kilku województw oraz liczna grupa uczniów reprezentująca białodunajeckie szkoły podstawowe nr 1 i nr 2. Zawody zostaną poprowadzone pod okiem licencjonowanych sędziów zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Warcabowego. Za miejsca I-III w czterech kategoriach wiekowych tj. do 8, 10, 12, i 14 lat zostaną przyznane puchary i nagrody rzeczowe (pamiątki regionalne). Puchary powędrują także do najlepszych zawodników z Gminy Biały Dunajec. Przedstawiamy harmonogram 3-dniowego turnieju.

III Gminny Piknik Rodzinny w Białym Dunajcu

W imieniu organizatorów (są nimi Urząd Gminy Biały Dunajec, Gminny Ośrodek Kultury, Dyrektorzy, Nauczyciele i Rady Rodziców wszystkich szkół działających w gminie Biały Dunajec, OSP Biały Dunajec, Stowarzyszenie „Kobiety Podhala” i Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu) serdecznie zapraszamy na III Gminny Piknik Rodzinny, który odbędzie się 10 czerwca 2018 roku obok budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu od godz. 11.00. W programie szereg licznych atrakcji dla dzieci oraz ich rodziców m.in. loteria fantowa, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, przejażdżki konne, malowanie twarzy, warsztaty ceramiczne, plastyczne i rzeźbiarskie, występ Kabaretu "Śleboda", występy zespołów regionalnych i spektakle teatralne, III Mistrzostwa Białego Dunajca w siłowaniu na rękę, konkursy sportowo-rekreacyjne, pokaz motorów i wiele innych. Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Szczegóły na plakacie.