000001 00001 0002 09

XII Międzyszkolny Konkurs o życiu, działalności i twórczości Generała Andrzeja Galicy

31 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 Białym Dunajcu odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu poświęconego postaci Andrzeja Galicy - pochodzącego z Białego Dunajca góralskiego generała, wielkiego patrioty, legionisty, uczestnika walk o niepodległość, twórcy Pułków Strzelców Podhalańskich, regionalisty, pisarza. Tematyka konkursu prócz informacji dotyczących Generała obejmowała również wiadomości z historii Polski (w szczególności z lat 1914-1918). Zwycięzcami konkursu zostali ex aequo Dawid Gondek i Józef Balicki - uczniowie ZSPiG nr 2. Zamieszczamy protokół z wynikami i krótką fotorelację.

IV Ogólnopolski Turniej Juniorów w warcabach 64 i 100-polowych

W dniach 1-4 czerwca 2017 roku Gmina Biały Dunajec gościć będzie uczestników IV Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów w warcabach 64 i 100-polowych. Organizatorami tego wydarzenia, który odbywać się będzie pod Patronatem Wójta Gminy Biały Dunajec są: Urząd Gminy w Białym Dunajcu, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu i Wielkopolski Związek Warcabowy. W turnieju weźmie udział czołówka polskich warcabistów w kategorii juniorów oraz liczna grupa dzieci z Białego Dunajca reprezentująca ZSPiG nr 1 i ZSPiG nr 2. Zamieszczamy szczegółowy harmonogram turnieju. Wręczenie nagród i podsumowanie 3-dniowych zmagań zaplanowano na niedzielę, o godz. 11.15 w Auli Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 przy ul. Jana Pawła II 184A.

Majówka Wędkarska - Biały Dunajec 2017

W niedzielę 28 maja 2017 roku w Białym Dunajcu odbędzie się doroczna "Majówka Wędkarska". Zbiórka i zapisy uczestników od godz. 8.00 obok boiska sportowego przy ul. Kościuszki. Poczatek zawodów wędkarskich zaplanowano na godz. 9:30. Szczegóły na plakacie.  Serdecznie zapraszamy kolegów wędkarzy do udziału w tych zawodach. Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Klub Muchowy "Potok" Biały Dunajec oraz Polski Związek Wędkarski Koło w Zakopanem.

Warsztaty teatralne w Witkacym

W roku 2017 główną nagrodą Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych "Maska", który organizuje co roku Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu (w Międzynarodowego Dniu Teatru) było spotkanie laureatów w Teatrze Witkacego. Uczestnicy zwiedzili teatr, posłuchali o jego historii, jak również mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych. Spotkanie to poprowadziła aktorka Teatru Joanna Banasik, która już po raz drugi była przewodniczącą jury Maska 2017. Uczestnicy po wyjatkowo ciekawych zajęciach opuszczali teatr pełni zachwytu. Dziękujemy za wspaniały czas spędzony w Teatrze Witkacego. Autorem reportażu jest Dawid Gondek, uczeń Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu.

Koncert kameralny "BEZ ZADĘCIA"

20 maja 2017 roku o godz. 17.30 w Auli ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu odbędzie się niecodzienny koncert kameralny "Bez zadęcia" w trakcie, którego usłyszymy sonaty i arie (Wolfganga Amadeusa Mozarta, Domenico Scarlattiego i Jaquesa Ilberta) zaaranżowane na gitarę i obój w wykonaniu Arkadiusza Krupy i Michała Nagy. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej Gminy a także gości i turystów do licznego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Koncert realizowany dzięki współpracy Stowarzyszenia im. M. Karłowicza w Zakopanem z Gminą Biały Dunajec i Gminnym Ośrodkiem Kultury w ramach projektu "Partnerstwo w kulturze".