Start >> GOK Biały Dunajec

Wernisaż wystawy "Urzeczeni górami" w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu i Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Zakopane serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Urzeczeni górami", który odbędzie się 9 listopada (środa), o godz. 18.00 w budynku GOK w Białym Dunajcu, przy ul. Jana Pawła II 363.

Prace na wystawie zaprezentują artyści okręgu tatrzańskiego ZPAP. Zapraszamy!

XXII Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2022

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zaprasza dzieci i młodzież tańczącą w podhalańskich zespołach regionalnych, jak i osoby niezrzeszone do udziału w XXII Konkursie Młodyk Toniecników. Przesłuchania uczestników odbędą się w dniach 12 i 13 listopada 2022 roku w auli przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Białym Dunajcu (ul. Jana Pawła II 184a).

Oceniane będą taniec solowy oraz zbójnicki w trzech kategoriach wiekowych - szczegóły w regulaminie. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 listopada bieżącego roku.

Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy i upominki, dla wyróżnionych nagrody.

Uroczystość odsłonięcie tablicy pamięci Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka

2 października, na cmentarzu parafialnym w Szaflarach miało miejsce odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, wybitnego XIX-wiecznego podhalańskiego twórcy ludowego z Gliczarowa. Ten znakomity rzeźbiarz, rysownik, wytwórca ozdobnych mebli i sprzętów góralskiej gazdówki, a nawet rusznikarz, zmarły w 1897 roku, spoczął na cmentarzu w Szaflarach. Niestety grób nie zachował się do dzisiaj. Stąd inicjatywa wójta gminy Szaflary i szaflarzańskiej parafii, by przygotować poświęconą Wawrzyńcokowi tablicę.

W uroczystości udział wzięli potomkowie artysty, pracownicy instytucji kultury, władze samorządowe z Szaflar i Białego Dunajca oraz zaproszeni goście. Pamiątkowa tablica wyrzeźbiona została przez pana Marka Szalę.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu w roku szkolnym 2022/2023

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą stałych zajęć dla dzieci i młodzieży prowadzonych w naszym ośrodku. W roku szkolnym 2022/23 proponujemy udział w bezpłatnych zajęciach z malarstwa na szkle, grafiki, ceramiki, garncarstwa, mozaiki i rzeźby w drewnie zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Informujemy, że wyjazdowe zajęcia plastyczne będą odbywały się także w szkołach: w Gliczarowie Dolnym (poniedziałek i środa, w godz. 12.00 - 15.00) i Sierockiem (wtorek i czwartek, w godz. 12.35 - 15.00). Gorąco zachęcamy do licznego udziału w zajęciach!

Warsztaty witrażu na słoikach dla dzieci i młodzieży

W przyszłym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty witrażu na słoikach prowadzone przez panią Monikę Stachowiec. Warsztaty odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu oraz szkołach: w Gliczarowie Dolnym i Sierockiem.

Terminy zajęć zamieszczone są poniżej na plakacie. Zapraszamy!

Za nami VIII Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach 100-polowych w Białym Dunajcu

W miniony weekend gościliśmy w Białym Dunajcu uczestników VIII Mistrzostw Polski Dzieci w warcabach stupolowych. W dwudniowych zawodach udział wzięło ponad 60 najlepszych młodych warcabistów z całego kraju, w tym kilkunastoosobowa grupa dzieci z Gminy Biały Dunajec. O medale i tytuły rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych, do 6 i 8 lat wśród chłopców i dziewcząt. Turniej przeprowadzony został systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund. Końcowe wyniki dostępne na stronie internetowej Polskiego Związku Warcabowego - https://wyniki.warcaby.pl/2022/0091/mp_dzieci/.

Organizatorami mistrzostw, które odbywały się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Biały Dunajec byli: Polski Związek Warcabowy, Wielkopolski Związek Warcabowy, UKS Roszada Lipno, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu i Gmina Biały Dunajec.

Sponsorami wydarzenia byli: Karczma u Furtoka Biały Dunajec, Gorący Potok Szaflary, Delikatesy Top Market Biały Dunaj.

I dzień Mistrzostw Polski Dzieci w warcabach 100-polowych w Białym Dunajcu

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski Dzieci w warcabach 100-polowych. Do rywalizacji o medale i tytuły mistrzowskie przystąpiło kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z całego kraju, w tym kilkunastoosobowa grupa dzieci z Białego Dunajca i Gliczarowa. Turniej objęty został Honorowym Patronatem Wójta Gminy Biały Dunajec.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotnich zmagań!

Treningi i szkolenia przed Mistrzostwami Polski Dzieci w warcabach

Intensywnie ćwiczymy przed Mistrzostwami Polski Dzieci w warcabach, które w nadchodzący weekend rozegrane zostaną w Białym Dunajcu. W dniach 15 i 16 września przeprowadziliśmy udane szkolenia warcabowe w szkołach i w naszym ośrodku prowadzone pod okiem trenerów i sędziów Polskiego Związku Warcabowego.

VIII Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach 100-polowych

W najbliższy weekend, 17 i 18 września odbędą się w Białym Dunajcu VIII Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach 100-polowych. Zawody zostały objęte Honorowym Patronatem Wójta Gminy Biały Dunajec.

O tytuły mistrzowskie powalczy kilkudziesięciu najmłodszych zawodników z całego kraju. Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych do 6 i 8 lat dla chłopców i dziewcząt. Miejscem rozgrywek będzie Ośrodek Wypoczynkowy „U Furtoka”. Tam też uczestnicy będą zakwaterowani.

Organizatorami wydarzenia są: Polski Związek Warcabowy, Wielkopolski Związek Warcabowy, UKS Roszada Lipno, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu i Gmina Biały Dunajec.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zawodów.

Mistrzostwa Polski Dzieci w warcabach 100-polowych w Białym Dunajcu

Organizatorami wydarzenia są: Wielkopolski Związek Warcabowy, UKS Roszada Lipno, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu i Gmina Biały Dunajec.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zawodów.