Start >> GOK Biały Dunajec

Wyniki XX Parady Gazdowskiej w Białym Dunajcu

W przepięknej zimowej i mroźnej aurze odbyła się XX Jubileuszowa Parada Gazdowska w Gminie Biały Dunajec. W paradnym przejeździe przez całą wieś ulicą Jana Pawła II udział wzięło 40 zaprzegów konnych. Cieszy duża liczba uczestników uczestniczących w paradzie jak i dysplinach szybkościowych. Nie zawiedli również widzowie, którzy w liczbie kilkuset zjawili się na polanie pod osiedlem Gile by podziwiać i emcjonować się widowiskowymi wyścigami kumoterek, skiringu i ski-skiringu. Dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom, dzięki którym ta wyjąkowa impreza mogła się odbyć. Kolejne zawody w ramach Kumoterskiej Gońby odbędą się 27 stycznia w Poroninie na Lichajówkach.

Kumoterki w Białym Dunajcu - utrudnienia na starej drodze Jana Pawła II

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu informuje, że w niedzielę 20 stycznia odbędzie się XX Parada Gazdowska, która rozpocznie się przejazdem zaprzęgów od hurtowni Teodorek do mostu do osiedla Gile, w związku z czym w godzinach 11 – 12 ulica Jana Pawła II będzie częściowo zamknięta. Za utrudnienia przepraszamy, serdecznie jednocześnie zapraszając na naszą imprezę.

Regulamin PARADY GAZDOWSKIEJ – 2013

Prezentujemy regulamin na cały cykl Parady Gazdowskiej na rok 2013. Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Poniżej harmonogram zawodów.

XX Parada Gazdowska - Biały Dunajec 2013

Na niedzielę 20 stycznia 2013 r. zaplanowano XX Paradę Gazdowską w Gminie Biały Dunajec. Impreza ropocznie się o godz. 11.00 paradnym przejazdem zaprzęgów przez wieś Biały Dunajec ulicą Jana Pawła II na polanę pod osiedlem Gile, gdzie sanie i kumoterki zostaną ocenione przez jury. Oceniane są: rasa i ułożenie koni, uprząż, wykonanie sań, strój powożącego i sposób powożenia. Następnie około godz. 12.00 odbędą się zawody konne w trzech kategoriach: wyścigów kumoterek, skiring (narciarz jadący za koniem bez jeźdźca) oraz ski – skiring (narciarz za koniem z jeźdźcem). Zapisy uczestników do parady i zawodów obok hurtowni "Teodorek"przy ul. Jana Pawła II 333 od godz. 10.00. Wcześniej, w dniach 14 – 18 stycznia 2013 r. można się zapisać na listę startową w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy”, które jest koordynatorem tegorocznego cyklu w godz. 9.00–14.00.

Kolejne sukcesy podopiecznych GOK w Białym Dunajcu

Pragniemy poinformować, że dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu zostały nagrodzone i wyróżnione aż w trzech konkursach plastycznych organizowanych przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem. Gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy.

Świąteczne warsztaty dla dzieci i młodzieży

W czwartek 20 grudnia od godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu będą odbywać się przedświąteczne warsztaty wykonywania stroików i ozdób bożonarodzeniowych. Do udziału w warsztatach zapraszamy w szczególności dzieci i młodzież.  Zajęcia poprowadzi pani Bożena Świderska Środa. Zapraszamy !

Wystawa i posiady poświęcone twórczości Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka

Posiady w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu w dniu 14 grudnia 2012 r. zorganizowane zostały z okazji podsumowania obchodów 200-lecia urodzin Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, patrona Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym, jednego z najwybitniejszych XIX-wiecznych rzeźbiarzy ludowych Podhala.

Wystawa "Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy"

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu oraz Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym serdecznie zaprasza na wystawę "Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy" i posiady wspominkowe, które odbędą się w piątek 14 grudnia o godz. 18.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu przy ul. Jana Pawła II 363.

"Miyłości ty moja" - promocja tomiku poezji Zofii Mieszczak

Spotkanie promujące debiutancki tomik poezji „Miyłości ty moja” Zofii Mieszczak zgromadziło w Gminnym Ośrodku Kultury wielu mieszkańców, gości, przyjaciół i rodzinę autorki oraz liczne grono sympatyków poezji i gwary podhalańskiej. Wśród przybyłych byli m.in.: Wójt Gminy Andrzej Jacek Nowak, Starosta Tatrzański Andrzej Skupień, ksiądz Proboszcz Franciszek Juchas, dr Anna Mlekodaj, założycielka Wydawnictwa Zachylina, którego nakładem ukazał się tomik oraz dr Stanisława Trebunia Staszel, która w sposób niezwykle ciepły i serdeczny przybliżyła nam sylwetkę autorki. Spotkanie uświetnił występ dziecięco-młodzieżowego zespołu „Biołodunajcanie”, z którym p. Zofia związana była przez kilka ostatnich lat.

Konkurs Młodyk Toniecników 2012 w obiektywie Stanisława Gała

Przedstawiamy obszerną fotorelację z XIII Konkursu Młodyk Toniecników. Zdjęcia wykonał p. Stanisław Gał "paparazzi Podhala". Dziękujemy panu Stanisławowi za wykonanie zdjęć i udokumentowanie naszej imprezy.