Start >> GOK Biały Dunajec

Tour de Pologne 2012 na Podhalu

Szanowni mieszkańcy i turyści w dniach 14 i 15 lipca 2012 r. na Podhalu zagoszczą kolarze Tour de Pologne, największego wyścigu kolarskiego w Polsce. W tym roku pod Tatrami rozegrane zostaną dwa etapy 69. Tour de Pologne. Pierwszy to etap Rabka Zdrój - Zakopane. Drugi etap to Bukovina Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska, w którym kolarze będą rywalizować na trasie wiodącej przez Poronin, Ząb, Sierockie, Leszczyny, Biały Dunajec, Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny oraz Bukowiny Tatrzańskiej gdzie umiejscowiono start oraz metę tego etapu.

Wystawa prac plastycznych podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

Do końca lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu prezentowana będzie wystawa prac dzieci z naszego ośrodka. Otwarcie wystawy odbyło się 29 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego. Na wernisażu zjawiło się wiele dzieci wraz z ich rodzicami i nauczycielami. Spotkanie to było dobrą okazją do podsumowania rocznej działalności kół Gminnego Ośrodka Kultury w roku szkolnym 2011/2012.

Konkurs Kulinarny w ramach XI Dnia Pstrąga w Białym Dunajcu

29 lipca 2012 roku w Białym Dunajcu w ramach XI Dnia Pstrąga odbędzie się konkurs kulinarny na przyrządzenie najlepszej potrawy z pstrąga. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 28 lipca. Nagroda za pierwsze miejsce 1000 zł. Szczegóły na plakacie i w poniższym regulaminie.

XI Tatrzańskie Wici 2012

W niedzielę 8 lipca ruszają XI Tatrzańskie Wici - cykl kilkunastu plenerowych wydarzeń artystycznych odbywających się w różnych miejscowościach powiatu tatrzańskiego. Tatrzańskie Wici będą odbywać przez cały okres wakacji w dniach od 8 lipca do 16 września. Do cyklu włączone są trzy białodunajeckie imprezy: " Międzypowiatowy Piknik Sportowy "Dunajeckie Granie" (15 lipiec),  "Dzień Pstrąga" (29 lipiec) oraz Ogólnopodhalańskie Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki" (26 sierpień). Serdecznie zapraszamy do uczetnictwa w tych wydarzeniach.

Wręczenie medalu Zasłużonego dla Gminy Biały Dunajec panu Władysławowi Trebuni-Tutce

29 czerwca miała miejsce w Białym Dunajcu niezwykła uroczystość – po raz pierwszy został wręczony medal Zasłużonego dla Gminy Biały Dunajec. Pierwszym uhonorowanym w ten sposób mieszkańcem gminy jest Władysław Trebunia-Tutka. W obecności przedstawicieli władz gminy, radnych, pedagogów i uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu medal wręczyli wójt gminy Andrzej Jacek Nowak i Przewodniczący Rady Andrzej Styczeń.

Wystawa fotografii Jacka Jarosika z wyprawy do Azji Środkowej

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć wykonanych przez podróżnika Jacka Jarosika z jego siedmiotygodniowej podróży do Azji Środkowej, przede wszystkim Mongolii. Wystawa będzie czynna do 15 maja 2012r. od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu przy ul. Jana Pawła II 363. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Wyniki IV "Majówki Wędkarskiej" w Białym Dunajcu

W zawodach wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec rozgrywanych w ramach IV "Majówki Wędkarskiej" udział wzięło 23 zawodników. Zwycięzcą zawodów został Andrzej Łukaszczyk, tuż za nim uplasował się Jarosław Dyduch, a trzecie miejsce zajął Janusz Żegleń, który otrzymał również Puchar Wójta za połów największej ryby mierzącej 38 cm. Kolejne miejsca zajęli Piotr Niedzielski, Maciej Pająk oraz Mirosław Pałka. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wędkarzom za udział w tych zawodach.

Promocja albumu Barbary Gałdyś

W dniu 23 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym odbyła się ważna uroczystość: 200 rocznica urodzin patrona szkoły Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka połączona z prezentacją albumu autorstwa Barbary Gałdyś pt. "Artysta z geniuszem w oczach". Na uroczystość przybyli liczni goście m.in. pisarz i publicysta dr Maciej Pinkwart, kierownik Centralnej Biblioteki Górskiej w Krakowie p. Wiesław Andrzej Wójcik, księża, władze gminne i powiatowe, przedstawiciele mediów.

Spotkanie z Jackiem Jarosikiem i otwarcie wystawy fotograficznej

1 maja zapraszamy na spotkanie z Jackiem Jarosikiem, podróżnikiem, fotoreporterem i otwarcie wystawy jego zdjęć z podróży do Azji Środkowej, przede wszystkim z Mongolii. Będzie to arcyciekawa opowieść o siedmiotygodniowej podróży, w czasie której czteroosobowa załoga pokonała bez mała 20000 kilometrów, poprzez Tatarstan, Ałtaj, przez polską wieś Wierszyna w Buriacji, często podróżując przez kilkadziesiąt godzin bezdrożami przez obszary, na których nie spotkali ludzi, a ni ich śladów. Otwarcie wystawy i spotkanie z Jackiem Jarosikiem, połączone z multimedialną prezentacją 1 maja o godz. 18.00.

IV "Majówka Wędkarska" o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec

Serdecznie zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy na IV "Majówkę Wędkarską" o Puchar Gminy Biały Dunajec, która odbędzie się 3 maja 2012r. (czwartek) na rzece Biały Dunajec. Szczegóły niżej na plakacie.