Start >> GOK Biały Dunajec

XX Jubileuszowy Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym i Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają do udziału w XX Jubileuszowym Konkursie Plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", który odbywać się będzie pod hasłem "Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy".

W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież do 18 roku życia (w trzech grupach wiekowych: 5-8 lat, 9-13 lat, 14-18 lat) oraz osoby dorosłe. Prace wykonane w następujących technikach: rzeźba, ceramika, rysunek, linoryt, malarstwo na papierze i szkle prosimy nadsyłać do 31 marca 2023 r. na adres GOK w Białym Dunajcu (ul. Jana Pawła II 363, 34-425 Biały Dunajec). Gorąco zapraszamy!

Konkurs ma na celu przypomnienie postaci Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka, wibitnego XIX-wiecznego rzeźbiarza ludowego pochodzącego z Gliczarowa, autora wielu rzeźb, kapliczek, krzyży i świątków rozsianych po całym Podhalu.

Wernisaż wystawy rodziny Naglaków pt. "Wszystkie barwy talentu" w białodunajeckim GOK

W piątek, 24 lutego, spotkaliśmy się w naszym ośrodku kultury na otwarciu wystawy zatytułowanej "Wszystkie barwy talentu". Na wspólnej wystawie trzech pokoleń rodziny Naglaków (Marii Maglak, jej trzech córek i wnuczki) zaprezentowano kilkadziesiąt prac wśród których znalazły się m.in. tkaniny artystyczne, haftowane obrazy, kilimy, obrazy olejne, grafiki i rzeźby. Wydarzenie uświetniła kapela góralska i Zespół Regionalny "Zbójnicek" z Zębu. Przedstawiamy fotorelację z wernisażu. Informujemy, że wystawę można oglądać do 20 marca bieżącego roku. Zapraszamy!

Odwołane zespołowe zawody w jeździe na workak z sianem

Z przykrością informujemy, że jutrzejsze wydarzenie "Na spólstwiy" zaplanowane na 25 lutego z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zostaje odwołane!

Wernisaż wystawy rodziny Naglaków pt. "Wszystkie barwy talentu"

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Wszystkie barwy talentu", który odbędzie się w piątek, 24 lutego o godz. 18:00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363.

Na wystawie w białodunajeckim ośrodku kultury swoje prace zaprezentuje rodzina Naglaków z Zębu, a dokładniej jej kobieca część. Kilimy i obrazy haftowane ściegiem krzyżykowym pokaże Maria Naglak, która zamiłowanie do tego rodzaju twórczości odziedziczyła po mamie, znanej podhalańskiej tkaczce, Antoninie Komperdzie. Pani Maria korzysta ze wzorów pozostawionych przez mamę, ale sama również projektuje tkaniny. Jej ulubionymi motywami są jarzębina, krokusy, parzenice.

Artystyczne zdolności pani Maria przekazała swoim córkom – Krystynie, Janinie i Zofii. Wszystkie po ukończeniu zakopiańskich średnich szkół artystycznych (Technikum Tkactwa Artystycznego bądź Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara) ukończyły studia wyższe – Zofia Warszawską Szkołę Reklamy (Wydział Grafiki), Janina Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie (Wydział Wychowania Artystycznego), a Krystyna Uniwersytet Śląski w Katowicach (Edukacja Artystyczna – Grafika).

"Na spólstwie" - zespołowe zawody w jeździe na workak z sianem

Kontynuujemy z zaprzyjaźnioną gminą poroniańską sąsiedzkie spotkania "Na spólstwie"! Po ubiegłorocznym "Zespołowym sprzątaniu nasyk dziedzin" tym razem dzieci z zespołów z Gliczarowa Górnego i Poronina spotkają się w połowie drogi, by rywalizować w wymagającym najwyższego kunsztu staroświeckim zjeździe na workach z sianem.

Serdecznie zapraszamy na wyciąg u Pyrnicki!

Feryjne warsztaty z projektowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży

W drugim tygodniu ferii zapraszamy na warsztaty z projektowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży z Gminy Biały Dunajec. Zajęcia przeprowadzone zostaną w dniach 6-10 lutego, w godz. 10:00-12:00.

Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zapisy: pod nr tel. 18 20 01 690, kom. 660 544 333 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Ilość miejsc ograniczona!

W dniach 8-10 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu odbędą się także pokazy speedcubingu - układania kostki Rubika na czas! Zapraszamy!

Zajęcia plastyczne i świetlicowe podczas ferii zimowych

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne i świetlicowe w czasie ferii zimowych (w dniach 31.01-11.02.2023). Szczegółowy harmonogram zajęć na plakacie. Zapraszamy!

Wernisaż wystawy "Góry czarno-białe" przełożony na inny termin

Informujemy, że wernisaż wystawy "Góry czarno-białe" i spotkanie z artystami, które miało odbyć się w poniedziałek 23 stycznia zostało z przyczyń niezależnych od organizatora przełożone. O nowym terminie poinformujemy niebawem.

Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na XXV Paradę Gazdowską.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na XXV Paradę Gazdowską, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 22 stycznia 2023 roku. W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska, zawody w skiringu, ski-skiringu i wyścigi kumoterek oraz konkurencja (pozaregulaminowa) - zręczność powożenia dla zaprzęgów parokonnych.

Zapisy uczestników do parady i zawodów będą przyjmowane od godz. 10.00 do 11:30 w miejscu wydarzenia na polanie pod osiedlem Gile. O godz. 12.00 rozpocznie się oceniana przez jury parada i dyscypliny szybkościowe.

Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Parady Gazdowskiej i regulaminem Widza.

Informacja o Paradzie Gazdowskiej w Bialym Dunajcu planowanej na niedziele 22 stycznia

Wciąż czekamy na prognozowane mrozy i kolejne opady śniegu. Jeśli zapowiedzi meteorologów się spełnią, podejmiemy próbę przygotowania trasy zawodów. Ostateczna decyzja dotycząca organizacji wydarzenia zapadnie w piątek 20 stycznia.