31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

Wyniki XX "Wielkanocnej Kosołecki" w Białym Dunajcu

Po raz dwudziesty w Białym Dunajcu zorganizowano Konkurs na "Wielkanoconą Kosołeckę". W jubileuszowej edycji udział wzięło blisko 40 dzieci z Naszej Gminy. Jury, któremu przewodniczyła dr Stanisława Trebunia-Staszel nagrodziło kilkunastu uczestników za najpiękniejsze „kosołecki”, pozostali zostali wyróżnieni i otrzymali upominki (książki, zabawki i słodycze) ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu. Serdeczne podziękowania składamy Ks. Proboszczowi Janowi Dolasińskiemu oraz  Komisji oceniającej konkurs. Przedstawiamy galerię z tego wydarzenia.
 

Jubileuszowa XX "Wielkanocna Kosołecka" w Białym Dunajcu

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza rodziców i dzieci z Gminy Biały Dunajec do udziału w XX Jubileuszowym Konkursie na "Wielkanocną Kosołecke" w Wielką Sobotę, 15 kwietnia, po święceniu pokarmów o godzinie 12.00 przed kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Przewidziano nagrody za najpiękniejsze i najbardziej zgodne z tradycją koszyczki, ale nie zabraknie też licznych nagród pocieszenia. Do konkursu mogą przystąpić jedynie dzieci ubrane w strój góralski. Jury oceniając przyniesione koszyczki zwracać będzie uwagę w szczególności na obecność wszystkich pokarmów tradycyjnie święconych w Wielką Sobotę na Podhalu, wygląd i wystrój koszyczka (wiklinowy koszyk przystrojony mirtą lub bukszpanem, nakryty białą serwetą) oraz prezencję uczestnika.
 

XXII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski Biały Dunajec 2017 zakończony

W dniach 2-5 marca gościliśmy w Białym Dunajcu uczestników XXII Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego LZS. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 30 drużyn z 8 województw. Co ciekawe najliczniejsze reprezentacje przyjechały z północy Polski z woj. zachodnio-pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Z uwagi na brak śniegu konkurencje narciarskie zastąpione zostały innymi sprawnościowymi dyscyplinami. Szczegółowe wyniki w komunikacie końcowym dostępnym w dalszej części artykułu. Uroczyste zakończenie Rajdu, na którym wręczone zostały puchary i nagrody poprzedził występ grupy śpiewaczej z zespołu "Biołodunajcanie" oraz koncert kapeli Andrzeja Polaka. 
 

XXII Parada Gazdowska za nami !

19 lutego na polanie pod osiedlem Gile w Białym Dunajcu zorganizowana została XXII edycja Parady Gazdowskiej. W ocenianej przez jury Paradzie Kumoterskiej i Gazdowskiej udział wzięło 27 zaprzegów, a w konkurencjach szybkościowych: wyścigu kumoterek, skiringu i ski-skiringu odnotowano blisko 40 startów. Prezentujemy pełne wyniki i galerię zdjęć z tego wydarzenia. Gorące podziękowania składamy muzykantom, pytacom, konferansjerom a także wszystkim współorganizatorom i sponosorom XXII Parady Gazdowskiej: Urzędowi Gminy Biały Dunajec, Ochotniczym Strażom Pożarnym Gminy Biały Dunajec, Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury w Zakopanem, Starostwu Powiatowemu w Zakopanem, Sklepowi Jeździeckiemu "Galop" i Firmie "Hajan - Profesjonalny Catering" z Jabłonki.
 

XXII Parada Gazdowska w Białym Dunajcu - 19.02.2017

Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na XXII Paradę Gazdowską, która odbędzie się w niedzielę 19 lutego. W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska oraz zawody w skiringu, ski-skiringu oraz wyścigi kumoterek. Zapisy uczestników i rozdawanie numerów od godziny 10.30 obok mostu do Gliczarowa Dolnego. Na 11.30 zaplanowaliśmy przejazd wszystkich zaprzęgów na polanę pod osiedlem Gile, gdzie o 12.00 odbędzie się oceniana przez jury parada i dyscypliny szybkościowe. Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie.
 

"Od Generała Andrzeja Galicy do Trebuniów-Tutków" - promocja monografii Białego Dunajca

Za nami wyjątkowe spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu; spotkanie, które miało dwie części – zamknięcie wystawy z cyklu „Białodunajeckie Spotkania ze Sztuką” oraz kolejna promocja wydanej ostatnio historii Białego Dunajca. Wspólnym mianownikiem obydwu wydarzeń była postać Władysława Trebuni-Tutki, którego czwarta rocznica śmierci minęła niedawno. Wystawa była swego rodzaju hołdem oddanym temu wybitnemu artyście malarzowi i muzykantowi przez jego przyjaciół - twórców zakopiańskich. Swoje prace prezentowali Dorota Bąk, Antoni Grabowski, Jerzy Jędrysiak, Krzysztof Jędrzejowski, Małgorzata Kowalczyk, Władysław Pawlik, Helena Sułkowska-Pawlik, Arkadiusz Waloch, Ireneusz Wrzesień, a także córka Władysława Trebuni-Tutki – Anna Trebunia-Wyrostek. Oprócz własnych dzieł pokazali również obrazy ś.p. Władysława otrzymane od niego – przede wszystkim portrety.
 

Laureaci XVII Konkursu Młodyk Toniecników

Poznalliśmy laureatów XVII Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2016. Przez 2 dni  mogliśmy oglądać występy blisko 180 uczestników (z 21 miejscowości) w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim. Prezentujemy protokół z posiedzenia komisji oceniającej tegoroczny konkurs. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Podziękowania składamy muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz naszym sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały, Zofii Mieszczak, Stanisławowi Łukaszczykowi „Cibiorzowi”, Andrzejowi Bukowskiemu „Kubieńcowi”, Andrzejowi Skupniowi (PHU Brutal z Zakopanego). Już niebawem obszerna fotorelacja.
 

XVII Konkurs Młodyk Toniecników - pierwszy dzień przesłuchań

Za nami pierwszy dzień przesłuchań w ramach XVII Konkursu Młodyk Toniecników. Przedstawiamy obszerną fotorelację. Zapraszamy na niedzielne popisy par solowych i występy grup zbójnickich od godz. 10.00 w auli przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom nastąpi późnym popołudniem. W czasie obrad jury wystąpi lokalny zespół "Biołodunajcanie".
 
Kwietnia 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nasi Partnerzy