Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

Jubileusz 10-lecia działalności zespołu "Biołodunajcanie"

11 kwietnia Zespół Regionalny „Biołodunajcanie” świętował jubileusz 10-lecia działalności. Tym samym wpisał się już w piękne tradycje ruchu regionalnego w Białym Dunajcu, zapoczątkowanego jeszcze przed II wojna światową, kiedy to działał pierwszy zespół góralski przy fabryce tektury. Po wojnie funkcjonowały kolejne zespoły: Państwowy Zespół Artystyczny „Biały Dunajec” prowadzony przez Zofię Solarzową, Zespół Góralski im. A.Skupnia-Florka prowadzony przez Janinę i Franciszka Sichelskich oraz Zespół im. Zośki Gracy oraz „Biołodunajcanie” działające przy nowopowstałym Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu, prowadzone przez Marię Porębską.

XX Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski w Białym Dunajcu rozstrzygnięty !

W dniach od 5-8 marca gościliśmy w Białym Dunajcu uczestników XX Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego. W sportowych zmaganiach rywalizowały 23 drużyny z 8 województw reprezentujące Ludowe Zespoły Sportowe. W klasyfikacji powiatowej zwyciężył Pińczów przed Piotrkowem Ziemskim i Białogardem. Wśród województw na pierwszym miejscu uplasowało się woj. Łódzkie, przed Zachodniopomorskim i Świętokrzyskim. Bardzo dobry start zanotowała lokalna drużyna LKS "Biali" Biały Dunajec, która okazała się najlepsza w klasyfikacji końcowej drużyn (kat. OPEN). Zamieszczamy wyniki oraz zdjęcia z otwarcia i podsumowania Rajdu oraz prelekcji góralskiej wygłoszonej przez Jana Karpiela Bułeckę.

Wyniki XXI Parady Gazdowskiej w Białym Dunajcu

Prezentujemy wyniki Parady Kumoterskiej i Gazdowskiej oraz konkurencji szybkościowych: wyścigu kumoterek, skiringu i ski-skiringu rozegranych w ramach XXI Parady Gazdowskiej w Białym Dunajcu. Składamy gorące podziękowania wszystkim sponsorom i współorganizatorom XXI Parady Gazdowskiej: Urzędowi Gminy Biały Dunajec, Ochotniczym Strażom Pożarnym Gminy Biały Dunajec, Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury w Zakopanem, Janinie i Józefowi Toporom z Bialego Dunajca - Pokoje Gościnne u Topora, Sklepowi Jeździeckiemu "Galop".

XV Konkurs Młodyk Toniecników - dzień drugi

Wyniki XV Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2014

W XV Jubileuszowym Konkursie Młodyk Toniecników udział wzięło ponad 180 dzieci z trzydziestu zespołów góralskich. Uczestnicy przedstawiali zarówno "solówki" jak i taniec zbójnicki. Jury w składzie Józef Pitoń, Jan Karpiel Bułecka, Maria Porębska i Zofia Mieszczak podkreśla bardzo wysoki poziom konkursu. Jest to dowód, iż podhalańskimi zespołami opiekują się instruktorzy z pasją, przekazują dalszym pokoleniom (ze wszystkimi szczegółami) tradycyjne tańce góralskie. W dalszej części artykułu przedstawiamy wyniki konkursu.

XV Jubileuszowy Konkurs Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu - dzień pierwszy

Fotorelacja z pierwszego dnia XV Konkursu Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu. Serdecznie zapraszamy na niedzielne przesluchania w dniu 23 listopada od godziny 10.00. Około godziny 15.00 nastąpi wręczenie nagród laureatom i podsumowanie jubileuszowego konkursu.

Fotorelacja z XIII "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu

W niedzielę 13 lipca odbył się w naszej gminie "XIII DZIEŃ PSTRĄGA" - flagowa białodunajecka impreza organizowana w ramach cyklu plenerowych imprez XIII Tatrzańskich Wici. Wydawać by się mogło iż ten ciąg XIII może przynieść pecha, a tu wręcz odwrotnie odczarował pogodę, zaświeciło wspaniałe wakacyjne słońce. Okazał się bardzo szczęśliwy dla zwycięzców kulinarnego konkursu NA NAJLEPSZĄ POTRAWĘ  Z PSTRĄGA. Główną nagrodę, statuetkę i czek na 1000 zł otrzymał Krzysztof Janik z Bukowiny Tatrzańskiej. Na scenie gościliśmy różnorodne zespoły m.in. dziecięce regionalne, grupy młodzieżowe i nie tylko, zespoły folkowe, bandy międzynarodowe, w tym Ayaju Bolivia, Sister Wood czy Dagadana. Scena muzyczna przedstawiała szeroki wachlarz artystów i ich dźwięków, przy których wszyscy goście mogli się bawić do późnych godzin nocnych.

Relacja z VI "Majówki Wędkarskiej"

W dniu 3 maja 2014 roku na rzece Biały Dunajec rozegrano zawody muchowe „VI Majówkę Wędkarską”. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (opady deszczu i wiatru) rywalizowało 25 zawodników, którym w trwających 4 godziny zawodach udało się złowić 25 pstrągów potokowych. Zwycięzcą zawodów został reprezentant koła PZW Zakopane, będący w tym sezonie (w poprzednich zresztą też) w doskonałej formie Andrzej Łukaszczyk (4 pstrągi). Drugie, trzecie oraz czwarte miejsce zajęli odpowiednio Grzegorz Mateja, Maciej Jankowski i Janusz Żegleń również reprezentujący Koło Zakopane. Na piątej pozycji sklasyfikowano gościa specjalnego, członka Kadry Narodowej wielokrotnego reprezentanta kraju oraz medalistę Mistrzostw Europy Łukasza Ostafina. Naiwiększą rybę zawodów – pstrąga o długości 48,5 cm złowił „łowca okazów” Janusz Żegleń.