Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

VIII KONKURS NA WIELKANOCNY KOSZYCZEK

Jak co roku po pierwszym święceniu pokarmów w białodunajeckim kościele parafialnym dzieci przystąpiły do konkursu na najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek wielkanocny.

X OGÓLNOPOLSKI PODHALAŃSKI RAJD NARCIARSKI

W Białym Dunajcu w dniach 3 - 6 marca 2005 roku odbył się jubileuszowy X Rajd Narciarski organizowany przez Radę Główną Zrzeszenia LZS oraz Departament Turystyki Ministerstwa Gospodarki i Pracy, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Urząd Gminy Biały Dunajec i Gminny Ośrodek Kultury.

XVII Parada Gazdowska za nami

2 lutego 2005r. w zasypanym śniegiem Białym Dunajcu odbyła się XVII Parada Gazdowska. Na szczęście nie powtórzyły się styczniowe problemy ze sniegiem, teraz było go aż za dużo. W Paradzie Gazdowskiej, którą mogliśmy podziwiać w przejeździe przez cały niemal Biały Dunajec (ulicą Jana Pawła II od pensjonatu Danuta do równi pod osiedlem Gile) wzięły udział 54 zaprzęgi.

WSPOMINKI W BIAŁODUNAJECKIM GOK

6 listopada 2004r. po wernisażu malarstwa Ireneusza Wrzesnia i wieczorze poezji Jerzego Tawłowicza wspominano nieżyjących wybitnych mieszkańców Białego Dunajca.

V Konkurs Młodyk Toniecników

14 listopada w GOK odbył się V Konkurs Młodyk Toniecników, a dzień wcześniej, warsztaty dla instruktorów pt. „Kulturowe oblicze Podhala wczoraj i dziś".

Wieczór poetycki Jerzego Tawłowicza

6 listopada 2004r. w GOK własny program poetycki, skomponowany z myślą o wypominkach i święcie Wszystkich Świętych, przedtawił Jerzy Tawłowicz. Oprócz autora jego poezje czytała (i śpiewała) Grażyna Syrzistie.