Start >> GOK Biały Dunajec >> Zaproszenia >> "Obywatelskie kształtowanie polityki kulturalnej Podhala" - spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu
21 stycznia 2016
Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza oraz Gmina Biały Dunajec serdecznie zapraszają 28 stycznia (czwartek) o godz. 17:00  do Gminnego Ośrodka Kultury w  Białym Dunajcu na spotkanie poświęcone kulturze i strategii polityki kulturalnej. Do udziału w spotkaniu zaproszone są wszystkie podmioty zajmujące się kulturą w Białym Dunajcu: przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych, twórcy ludowi.

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem w partnerstwie ze Starostwem Tatrzańskim oraz Miastem Zakopane od września 2014 ubiegłego roku realizuje projekt „Obywatelskie kształtowanie polityki kulturalnej Podhala”, w ramach programu „Obywatele dla demokracji” Fundacji Batorego.

W swoim założeniu projekt ma na celu zwiększenie roli mieszkańców Podhala, lokalnych samorządów, organizacji non-profit, instytucji kultury oraz sektora biznesu w procesie kształtowania polityki kulturalnej regionu.

W związku z tym odbyło się już kilka spotkań w Zakopanem w formie debat zewnętrznych z udziałem mieszkańców oraz debaty wewnętrzne z podmiotami, mającymi zajmującymi się kulturą na co dzień. Spotkania te mają na celu wspólne wypracowanie strategii polityki kulturalnej dla Podhala. Debatom towarzyszą niezwykle żywe i interesujące dyskusje, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że temat jest ważny i warto o nim rozmawiać.

W organizowanych dotychczas w Zakopanem debatach, nie były dość licznie reprezentowane pozostałe gminy Powiatu Tatrzańskiego, chociaż wypracowana strategia polityki kulturalnej ma powstać przy udziale wszystkich zainteresowanych podmiotów i im później służyć.

W związku z tym, postanowiliśmy zorganizować spotkania w pozostałych gminach Powiatu Tatrzańskiego, w tym w Białym Dunajcu, by już na miejscu spotkać się Państwem i porozmawiać o kulturze.

Chcielibyśmy, by spotkanie miało charakter otwartej dyskusji, w której podjęlibyśmy następujące tematy:

-  celowości strategii kultury;
 - jakie korzyści może ona przynieść Państwa gminie;
- co w dotychczasowej polityce kulturalnej można zmienić, ulepszyć;
- jak Państwa gmina i organizowane na jej terenie wydarzenia kulturalne wpisują się w całość     organizowanych wydarzeń w powiecie;
- co jest unikalnego w Państwa gminie itp.

Jesteśmy również otwarci na Państwa propozycje i sugestie.

Żeby łatwiej było Państwu odnieść się do dyskusji, które do tej pory miały miejsce w ramach projektu, odsyłamy do strony www.dlapodhala.pl, gdzie znajdą Państwo informacje o wszystkich debatach, które miały miejsce.

Danuta Sztencel
Prezes Stowarzyszenia im. M. Karłowicza w Zakopanem