Start >> GOK Biały Dunajec >> Wystawy

Wystawa i posiady poświęcone twórczości Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka

Posiady w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu w dniu 14 grudnia 2012 r. zorganizowane zostały z okazji podsumowania obchodów 200-lecia urodzin Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, patrona Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym, jednego z najwybitniejszych XIX-wiecznych rzeźbiarzy ludowych Podhala.

Promocja przewodnika po Podtatrzu autorstwa Macieja Pinkwarta i Renaty Piżanowskiej

Sporym zainteresowaniem cieszyła się promocja przewodnika po Podtatrzu autorstwa Macieja Pinkwarta i Renaty Piżanowskiej, autorki zdjęć do książki. Równocześnie otwarliśmy wystawę jej znakomitych fotografii – podtatrzańskich pejzaży, dla większości których zabrakło miejsca w przewodniku. Wystawę będzie można oglądać do września w białodunajeckim ośrodku kultury.

Wystawa prac plastycznych podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

Do końca lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu prezentowana będzie wystawa prac dzieci z naszego ośrodka. Otwarcie wystawy odbyło się 29 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego. Na wernisażu zjawiło się wiele dzieci wraz z ich rodzicami i nauczycielami. Spotkanie to było dobrą okazją do podsumowania rocznej działalności kół Gminnego Ośrodka Kultury w roku szkolnym 2011/2012.

Wystawa fotografii Jacka Jarosika z wyprawy do Azji Środkowej

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć wykonanych przez podróżnika Jacka Jarosika z jego siedmiotygodniowej podróży do Azji Środkowej, przede wszystkim Mongolii. Wystawa będzie czynna do 15 maja 2012r. od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu przy ul. Jana Pawła II 363. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Wystawa fotografii Moniki Osuch pt. "Azja w obiektywie"

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zaprasza na wystawę fotografii Moniki Osuch pt. “Azja w obiektywie”. Wystawa czynna do końca marca 2012r. od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 16.00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu przy ul. Jana Pawła II 363. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Wystawa prac uczniów Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

Od 1 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury można oglądać wystawę prac uczniów białodunajeckiego ośrodka kultury. Na wystawie prezentowane są piękne obrazy malowane na szkle, rzeźby ceramiczne, mozaiki, grafiki wykonane przez dzieci pod okiem instruktorów p. Bożeny Świderskiej Środy, p. Moniki Stachowiec i p. Barbary Piszczór - Malaciny. Wernisaż był okazją do podsumowania rocznej działalność kół w minionym w roku szkolnym. Wystawa będzie czynna do 30 lipca.

Podsumowanie Konkursu "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

W dniu 5 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu podsumowano VIII edycję konkursu plastycznego "WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA" organizowanego rokrocznie przez Szkołę Podstawową w Gliczarowie Dolnym. Z tej okazji otwarta została wystawa prac plastycznych laureatów konkursu, którym wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody. W czasie wernisażu wystąpił zespół regionalny "Zowierucha" oraz wygłoszona została prezentacja dotycząca działalności placówki szkolnej i jej patrona Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka.

Otwarcie wystawy malarstwa Ireneusza Września i Władysława Trebuni - Tutki

28 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otwarta została wystawa malarstwa religijnego Ireneusza Września i Władysława Trebuni - Tutki. Prezentujemy wybór fotografii z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie eksponowana do końca maja.

Finisaż wystawy rysunków Jana Karpiela Bułecki

Sala wystawowa Gminnego Ośrodka Kultury ledwo pomieściła wszystkich, którzy chcieli spotkać się z Janem Karpielem Bułecką podczas zamknięcia wystawy jego prac. Zaszczyciło nas swoją obecnością wielu wybitnych twórców (mi in. poeci i pisarze – Wanda Szado – Kudasikowa, Józef Pitoń, Jerzy Tawłowicz) oraz artystów i działaczy – regionalistów z całego Podhala (Józefa i Ireneusz Wrześniowie, Janina Sichelska, Helena Świder, Stanisława Szostak, Tadeusz Szostak), ks. Władysław Zarębczan, wykładowca filozofii i teologii w diecezjalnym Instytucie Kultury "Faleritanum" w Nepi we Włoszech; najbliższa rodzina Jana Karpiela z mamą Zofią i wielu, wielu innych wielbicieli talentu Bułecki.

Wystawa podsumowująca działalność kół Gminnego Ośrodka Kultury

Koniec roku szkolnego to dobry czas także na podsumowanie rocznej dzialności Gminnego Ośrodka Kultury. Na wernisażu prac dzieci z naszego Ośrodka i koncercie muzyki góralskiej młodych wychowanków p. Andrzeja Polaka zjawiły sie dziesiątki dzieci, ich rodzice i nauczyciele.