Start >> GOK Biały Dunajec >> Wystawy

Wernisaż wystawy fotografii Jana Stołowskiego

19 marca 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu otwarta została wystawy fotografii Jana Stołowskiego p.t. "Moje miejsce".

Wystawa fotografii "Ludność Podhala w świetle niemieckich badań rasowych"

19 grudnia 2009r. Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu prezentował wystawę zdjęć z niemieckich badań antropologicznych na Podhalu z czasów okupacji. Na wernisażu obecne były autorki wystawy - dr Małgorzata Maj i dr Stanisława Trebunia Staszel z Instytutu Etnologii i Antropologii Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wernisaż wystawy ceramiki Bliżej Natury

26 listopada 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy odbył się  wernisaż wystawy ceramiki "Bliżej Natury". Wszystkie eksponowane prace zostały wykonane przez dzieci i młodzież z koła plastycznego Gminnego Ośrodka Kultury pod kierunkiem p. Katarzyny Ponieckiej.

Wystawa Bartłomieja Kurzeji - "rzeźba, rysunek, malarstwo"

W dniu 14 lipca 2009r. w GOK w Białym Dunajcu odbyła się wystawa rzeźby, rysunku i malarstwa Bartłomieja Kurzeji z Nowego Targu.

Wystawa malarstwa, fotografii, haftu

W dniach od 27 marca do 25 kwietnia 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu prezentowana była wystawa pt. „malarstwo, fotografia, haft” przedstawiająca prace członków Stowarzyszenia Artystycznego Drzewce 2000 z powiatu międzychodzkiego.

Wernisaż wystawy rzeźby w drewnie Józefa Cachry

13 marca 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otwarta została wystawa rzeźby w drewnie Józefa Cachry, pochodzącego z Szaflar. Na wystawie zobaczyć można było jego rzeźby figuralne i płaskorzeźby o tematyce przede wszystkim religijnej, liczne piety, postacie Chrystusa frasobliwego, wizerunki Matki Bożej. Pojawiają się też u tego artysty tematy historyczne, społeczne, a także wdzięczna grupa przedstawień zwierzęcych.

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA MARII PIETRASZEK-WNĘK

Otwarcie wystawy malarstwa Marii Pietraszek - Wnęk przyciągnęło do Gminnego Ośrodka Kultury wielu miłośników kultury spiskiej. Niezwykle udaną imprezę uświetnił występ zespołu "Zielony Jawor" z Krempach oraz kapeli i grupy dziecięcej z Dursztyna.

Wystawa współczesnych malarzy macedońskich

30 marca 2008r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się finisaż wystawy prac współczesnych malarzy macedońskich.

ŚlADAMI PODHALAŃSKIEJ MODY-PROMOCJA KSIĄŻKI, WERNISAŻ

13 października 2007r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyła się promocja książki Stanisławy Trebunii - Staszel ŚLADAMI PODHALAŃSKIEJ MODY (studium z zakresu historii stroju górali podhalańskich) połączona z wernisażem wystawy dawnych strojów góralskich ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

Wystawa "Janosik Zbójnik Karpacki"

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu w lipcu 2007r. prezentował wystawę "Janosik Zbójnik Karpacki" przedstawiającą historię słynnego z podań i legend zbójnika Juraja Janosika. Wystawa została przygotowana i udostępniona przez Muzeum im. Janka Krala w Liptowskim Mikulaszu na Słowacji.