Wyniki XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Przedstawiamy listę laureatów XVI Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka", edycja 2019 pod hasłem "Kapliczki i krzyże Skalnej Ziemi" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym, Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu oraz Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" w Bukowinie Tatrzańskiej. Komisja w składzie: Sebastian Króliszewski (przewodniczący), Wojciech Hyc, Bartłomiej Kudasik, Barbara Gałdyś, Maria Kozak po obejrzeniu blisko 400 prac przyznało 49 nagród i 18 wyróżnień. Jury podkreśla bardzo wysoki poziom konkursu. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji wraz z rozdaniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się w dniu 26 kwietnia bieżącego roku o godz. 17.00 w siedzibie Bukowiańskiego Centrum Kultury w Bukowinie Tatrzańskiej przy ul. T.Kościuszki 87. Serdecznie zapraszamy!

"Maska 2019" dla grupy teatralnej "Turlicki" ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym

27 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu odbył się XII Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych - Maska 2019, który rokrocznie organizowany jest przez Bibliotekę i Dyrekcję Szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Patronem imprezy jest Bronisław Cudzich (ur. w 1925 r. w Białym Dunajcu, zm. 1974 r. w Krakowie) znakomity aktor scen teatrów krakowskich i tarnowskich,  ktory oprócz aktorstwa zajmował się również poezją i malarstwem - był autorem licznych portretów i karykatur pisarzy, muzyków, plastyków, a zwłaszcza ludzi teatru. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu były teksty lektur oraz biografie ich bohaterów. Jury, w którym zasiadały: Pani Joanna Banasik – aktorka Teatru Witkacego, przewodnicząca, Pani Bogumiła Kułach, Pani Iwona Głowacka-Spera oceniło występy 7 grup teatralnych z wszystkich szkół z terenu Gminy Biały Dunajec. Nagroda główna "MASKA 2019" przypadła młodym aktorom z grupy „Turlicki” ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym pod kierunkiem pani Ewy Kempskiej. Laureaci otrzymali bilety na spektakl do Teatru Witkacego. Jury wyróżniło także kilkunastu uczniów za ciekawe kreacje aktorskie.

"W KRĘGU LEKTUR SZKOLNYCH" - XII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH im. Bronisława Cudzicha - MASKA 2019

Dyrekcja oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają na XII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH IM. BRONISŁAWA CUDZICHA - MASKA 2019, który odbędzie się 27 marca (tj. środa) o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Miłośników Podhala 23. Hasło tegorocznego przeglądu "W KRĘGU LEKTUR SZKOLNYCH". W programie występy grupy teatralnych ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Biały Dunajec, spotkanie z aktorem Teatru "Witkacego", prezentacja dot. historii teatru w Polsce, ogłoszenie wyników, wręczenie wyróżnień oraz nagrody głównej "MASKI 2019".

XXIV Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski za nami!

Od 7 do 9 marca mieliśmy przyjemność gościć w Białym Dunajcu uczestników XXIV Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego. Musieli się oni wykazać nie tylko dobrą formą fizyczną i dużą sprawnością, ale także znajomością kultury podhalańskiej. Jedną z konkurencji było także opracowanie (wspólnie z właścicielami pensjonatów, w których byli zakwaterowani) sposobu promocji danego obiektu wypoczynkowego i Gminy Biały Dunajec. W zmaganiach udział wzięło blisko 20 drużyn z 7 województw. Szczegółowe wyniki w komunikacie końcowym. Uroczyste zakończenie Rajdu, na którym wręczone zostały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe poprzedził występ grupy śpiewaczej i tancerzy z zespołu "Biołodunajcanie".

Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski - Biały Dunajec 2019

W dniach od 7 do 9 marca 2019 roku w Białym Dunajcu odbywać się będzie XXIV edycja Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego, podczas którego rywalizować będą młodzi sportowcy (z kilkunastu województw) zrzeszeni w Ludowych Klubach Sportowych. Zmierzą się oni w kilku dycyplinach (w związku z brakiem śniegu konkurencje typowo narciarskie zostaną zastąpione biegami sprawnościowymi) oraz w konkursie wiedzy o Podhalu i konkursie na najciekawszą akcję promocyjną danego obiektu goszczącego uczestników Rajdu. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program imprezy.