31 32 33
Start >> Strona główna
000001 00001 0002 09

"Dojrzeć swoją Małą Ojczyznę" - przyjmujemy zapisy na warsztaty plastyczne

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu realizuje projekt pt. "DOJRZEĆ SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ" dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019".
 
W ramach projektu odbędą się warsztaty plastyczne (malarstwo, grafika) połączone z wycieczkami i spacerami w Tatry. 
 
Serdecznie zapraszamy uczniów białodunajeckich szkół do zapisów, które przyjmujemy w biurze GOK lub telefonicznie pod nr 18 20 01 690, 660 544 333. 
 
Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 16 września 2019 o godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu.
 

Wernisaż wystawy „Twórcy Podhala 4” w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

Od kilku lat jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi „Muzyka na Szczytach” jest wystawa prac artystów reprezentujących każdą z gmin powiatu tatrzańskiego. Co roku odbywa się w innej miejscowości–w tym można ją oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu. Swoje prace na wystawie „Twórcy Podhala 4” przedstawiają: Anna Nędza Kubiniec (Kościelisko) – haft, Krzysztof Karasek (Zakopane) – malarstwo na szkle, Tadeusz Franosz (Biały Dunajec) – rzeźba, Henryk Trebunia Tutka (Poronin) – rzeźba w szkle, Bogdan Stachoń (Bukowina Tatrzańska) – metaloplastyka. Wystawa będzie trwać do 17 września; niżej fotorelacja z wernisażu, który miał miejsce 5 września.
 

Wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 4" w Białym Dunajcu

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy "Twórcy Podhala 4", który odbędzie się 5 września (czwartek), o godzinie 18:00 w w sali wystawowej GOK w Białym Dunajcu, przy ul. Jana Pawła II 363.
 
Na wystawie "Twórcy Podhala 4" w ramach wydarzeń towarzyszących X Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" zaprezentują się artyści z każdej z gmin powiatu tatrzańskiego: 
 
Anna Nędza Kubiniec (Kościelisko) - haft, Krzysztof Karasek (Zakopane) - malarstwo na szkle, Tadeusz Franosz (Biały Dunajec) - rzeźba, Henryk Trebunia Tutka (Poronin) - rzeźba w szkle, Bogdan Stachoń (Bukowina Tatrzańska) - metaloplastyka.

W tym roku zaszczyt jej goszczenia przypadł Gminie Biały Dunajec. Będzie to wystawa niezwykle barwna i zróżnicowana. Prace artystów nawiązują do kultury ludowej i tradycyjnej, ale nie tylko. Zobaczymy również dzieła reinterpretujące spojrzenie artystów na rozmaite dziedziny życia.
 

EtnoFest Gliczarów Górny, 11 sierpnia 2019

W niedzielę 11 sierpnia w Gliczarowie Górnym odbędzie się EtnoFest Gliczarów - plenerowa impreza obok Szkoły Podstawowej. W programie: liczne atrakcje dla dzieci, występy zespołów regionalnych, loteria, fitness, stoiska regionalne i gastronomiczne. Wśród gwiazd m.in. Kabaret ŚLEBODA oraz SAMŁEL z MEGITZĄ.
 
Oragnizatorami wydarzenia są: mieszkańcy Wsi Gliczarów Górny, Szkoła Podstawowa wraz z Radą Rodziców w Gliczarowie Górnym, OSP Gliczarów Górny, Koło Gospodyń Wiejskich, ZP O/Gliczarów Górny oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu.
 
Nie może was tam zabraknąć! Zapraszamy!
 

XVIII "Dzień Pstrąga" w Białym Dunajcu

Za nami XVIII „Dzień Pstrąga”, białodunajecka impreza odbywająca się co roku w ramach „Tatrzańskich Wici”. W zmaganiach wędkarzy zwyciężył Stanisław Dziedzina z Nowego Targu przed Krzysztofem Ostruszką z Makowa Podhalańskiego i Andrzejem Kubalicą z Żywca, a największą rybę (48 centymetrowego pstrąga) złowił zakopiańczyk Tomasz Przeklasa. W bitwie kulinarnej pomiędzy Sylwestrem Lisem, zakopiańskim szefem kuchni, a Kołem Gospodyń Wiejskich z Gliczarowa Górnego jury pod wrażeniem znakomitych potraw, jakie przygotowano z pstrąga, wyróżniło ex aequo obydwie drużyny. Odbyły się też pierwsze konkurencje Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki – kandydatki musiały wykazać się umiejętnościami przy sprawianiu i przyrządzaniu pstrągów. Na scenie plenerowej w Białym Dunajcu wystąpili „Mali Holni” z Sierockiego, „Szczawinianki”, Teresa Mirga z zespołem muzyki romskiej „Kałe Bała” z Czarnej Góry oraz – premierowo – zespół założony przez podhalańskiego skrzypka Andrzeja Jarząbka, „FiśBanda”.
 
Kwietnia 2024
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nasi Partnerzy