Start >> GOK Biały Dunajec

Finał XXX Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu

22 października w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród dla laureatów XXX Jubileuszowego Festiwalu Papieskiego „Święty Jan Paweł II - Cywilizacja Życia”.

Nagrody Grand Prix i upominki dla zdobywców pierwszych miejsc XXX Jubileuszowego Festiwalu Papieskiego ufundowali: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Teatr Witkacy, Tatrzański Park Narodowy, Jan Król - Prezes Związku Podhalan Koło Biały Dunajec nr. 40 im. Andrzeja Skupnia Florka oraz Wiceprezes do spraw kultury Związku Podhalan w Północnej Ameryce , Termy Szaflary, Termy Gorący Potok. Dziękujemy za wsparcie grupie PKL

Partnerzy wydarzenia: Województwo Małopolska oraz Starostwo Tatrzańskie.

Zaproszenie na XXX Jubileuszowy Festiwal Papieski w Białym Dunajcu

Ruszyły zapisy do XXIII Konkursu Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu

Do 15 listopada czekamy na zgłoszenia do XXIII edycji Konkursu Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież tańczącą w podhalańskich zespołach regionalnych, jak i osoby niezrzeszone. Przesłuchania uczestników odbędą się w dniach 18 i 19 listopada 2023 roku w auli gminnej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu (ul. Jana Pawła II 184a).

Oceniane będą taniec solowy oraz zbójnicki w trzech kategoriach wiekowych - szczegóły w załączonym regulaminie. Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy i upominki, dla wyróżnionych nagrody. Zapraszamy!

Posiady z okazji 55-lecia działalności artystycznej Marii Porębskiej

Pięćdziesiąta piąta rocznica rozpoczęcia działalności artystycznej to wspaniała okazja do benefisu Marii Porębskiej, na który serdecznie zapraszamy! Spotkamy się w Auli Gminnej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu, by wspólnie z jubilatką, wieloletnią dyrektor białodunajeckiego ośrodka kultury, założycielką i kierowniczką zespołów regionalnych, powspominać, pograć i pośpiewać jak na prawdziwych dawnych posiadach. Do zobaczenia w niedzielę 22 października o godzinie 16.00!

Konkurs Plastyczny „Kurierzy Tatrzańscy – Bohaterowie wojennych szlaków”

Dzieci i młodzież gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kurierzy Tatrzańscy – Bohaterowie wojennych szlaków”. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i szkół średnich. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej (w dowolnej technice np. rysunek, malarstwo, kolaż, grafika komputerowa), której tematem są Kurierzy Tatrzańscy.

Szczegóły w regulaminie i na stronie internetowej organizatora: https://muzeumpalace.pl/kurierzy-tatrzanscy-bohaterowie.../

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu w roku szkolnym 2023/2024

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą stałych zajęć dla dzieci i młodzieży prowadzonych w naszym ośrodku. W roku szkolnym 2023/24 proponujemy udział w bezpłatnych zajęciach z malarstwa na szkle, grafiki, rysunku, rzeźby w drewnie, ceramiki, garncarstwa i mozaiki zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zajęcia prowadzić będą: Monika Stachowiec, Bożena Świderska-Środa i Regina Mrowca-Kenar.

Informujemy, że wyjazdowe zajęcia plastyczne będą odbywały się także w Szkołach Podstawowych w Gliczarowie Dolnym i Sierockiem.

Gorąco zachęcamy do licznego udziału w zajęciach! Szczegóły na plakatach lub pod numerem telefonu 18 20 01 690 (wew. 21).

Nabór do szkółki gry na skrzypcach

Od października ruszamy w naszym ośrodku z zajęciami w szkółce gry na skrzypcach (muzyka góralska) prowadzonymi przez Andrzeja Polaka. Pierwsze spotkanie organizacyjne, podczas którego przyjmowane będą zapisy osób zainteresowanych rozpoczęciem nauki odbędzie się w piątek, 13 października o godz. 15:30. Na zajęcia zapraszamy dzieci od II klasy szkoły podstawowej.

Spotkanie autorskie ze Stanisławą Trebunią-Staszel

19 września, w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyło się spotkanie młodzieży z Kwidzyna z profesor Stanisławą Trebunią-Staszel, autorką przekładu na gwarę podhalańską powieści „Mały Książe” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Podczas spotkania wysłuchaliśmy wielu fragmentów „Małego Królewica” czytanych przez autorkę oraz przez młodzież i członków Klubu Senior 60+ z Białego Dunajca. Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas.

Warsztaty mydlarskie w białodunajeckim GOK

Podczas poniedziałkowych zajęć w naszym ośrodku dzieci wykonywały pachnące mydełka. Samodzielnie dobierały kolory, zapachy i dodatki z suszonych ziół i płatków kwiatowych, które zatapiały w przygotowywanych mydełkach. Wszystkim dzieciom gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za udział w zajęciach. Przedstawiamy krótką relację z zajęć.

Otwarcie wystawy "Twórcy Podhala 8"

7 września gościliśmy w Bukowiańskim Centrum Kultury na wernisażu wystawy "Twórcy Podhala 8", będącej jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi „Muzyka na Szczytach”. Swoje prace przedstawia na niej pięciu artystów: Agnieszka Pawlikowska (Bukowina Tatrzańska) - haft koralikowy, Jacek Kulisa (Kościelisko) - rzeźby i ikony, Maria Naglak (Ząb) - kilimy, Maria Cukier (Zakopane) - rzeźba oraz Dawid Gondek z Białego Dunajca, który prezentuje cykl fotografii dokumentujących kulturę, folklor i tradycje Podhala. Wystawa trwać będzie do 21 września. Serdecznie polecamy. Poniżej fotorelacja z otwarcia wystawy.