Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

Wieczór Uwielbienia w Białym Dunajcu

W czwartek, 3 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała w kościele parafialnym w Białym Dunajcu odbędzie się "Wieczór Uwielbienia" - wyjątkowy koncert muzyczny z udziałem białodunajeckiego Chóru "Kanto". Gościnnie wystąpi również Maria Krawczyk Ziółkowska wraz z zespołem "Małe Ważne Sprawy".

Początek koncertu o godz. 19:00. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Wyniki XVIII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Przedstawiamy listę laureatów XVIII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2021 organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym i Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu.

Nagrody dla laureatów i wyróżnionych będzie można odbierać od 28 kwietnia w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu (na parterze budynku GOK, ul. Jana Pawła II 363) od pn-pt w godz. 12.00-20.00. Serdecznie zapraszamy.

PROTOKÓŁ I WYNIKI KONKURSU

XVIII Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" rozstrzygnięty!

W dniu 19 kwietnia b.r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu obradowało jury XVIII konkursu plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka". Komisja w składzie Anna Trebunia Wyrostek, Marek Król-Józaga i Janusz Tycner oceniła ponad 200 nadesłanych prac konkursowych wykonanych w następujących technikach: rzeźba, ceramika, rysunek, linoryt, malarstwo na papierze i szkle.

Transmisja na żywo z ogłoszenia wyników w najbliższy piątek, 23 kwietnia o godzinie 17.30 na stronie internetowej Tygodnika Podhalańskiego i na profilu Facebookowym Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu. Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród w konkursie "Wielkanocna Kosołecka 2021"

Informujemy, że przygotowane są już dyplomy i nagrody rzeczowe dla laureatów i wyróżnionych w konkursie na "Wielkanocnom Kosołecke 2021". Odbierać je można w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białym Dunajcu od pn-pt w godz. 12.00-20.00 (tel. 18 207 38 98).

Wyniki konkursu "Wielkanocna Kosołecka 2021" w linku https://bit.ly/3wFv7ph. Składamy gratulacje i podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu.

"Wielkanocna Kosołecka 2021" - wyniki konkursu

W związku z istniejącymi obostrzeniami tegoroczny konkurs na „Wielkanocnom Kosołecke” przybrał nieco inną formułę, bowiem odbywał się on-line. Cel konkursu pozostał jednak ten sam, nadesłano na niego ponad 50 prac. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie i podtrzymywanie jakże pięknej tradycji przygotowywania koszyka ze święconym.

Protokół z konkursu i zdjęcia dostępne w dalszej części artykułu.

Organizatorzy będą kontaktować się z wszystkimi nagrodzonymi i wyróżnionymi w celu ustalenia terminu i miejsca odbioru dyplomów, nagród i upominków.

"Wielkanocna Kosołecka 2021" - konkurs on-line

W zeszłym roku myśleliśmy, że to wyjątkowe, smutniejsze święta, że następne będą lepsze. Niestety, i teraz skazani jesteśmy na przypominanie sobie, jak to było kiedyś...

Nie może jednak nawet w tych trudnych czasach zabraknąć na Święta Zmartwychwstania Pańskiego białodunajeckiego konkursu na "Wielkanocnom Kosołecke" - serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w jego wersji on-line. Szczegóły na plakacie i w regulaminie.

Powstaje film o "Paradach Gazdowskich" na Podhalu

Niemal co roku o tej porze równie pod białodunajeckim osiedlem Gile tętniły muzyką, śpiewem, końskimi uprzężami z turlikami. W tym roku mogliśmy jedynie dawne "Parady Gazdowskie" powspominać w zacnym gronie: z braćmi Władysławem i Stanisławem Polakami, Stanisławem Skupniem, Stanisławem Matygą i Michałem Rusnakiem. Przygrywała Rodzinna Muzyka Poloków, a 3-letni Adaś i 6-letni Bartuś Rusnakowie paradowali w małych kumoterkach.

Wszystko to na potrzeby filmu, które o "Paradach" na Podhalu przygotowuje Zarząd Główny Związku Podhalan z prezesem Julianem Kowalczykiem.

Wyniki konkursu "MOJA BABCIA I MÓJ DZIADEK"

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowany został konkurs dla najmłodszych. Zadaniem konkursowym było napisanie wiersza, wykonanie laurki, rysunku techniką dowolną lub filmiku z życzeniami dla Babć i Dziadków. Przedstawiamy wyniki tego konkursu. Składamy gratulacje wszystkim uczestnikom i laureatom. Podziękowania kierujemy do darczyńców, którzy ufundowali nagrody dla dzieci oraz do Państwa Katarzyny i Andrzeja Sieczków za odczytanie wyników.

Organizatorzy będą indywidualnie kontaktować się z wszystkimi wyróżnionymi w celu ustalenia dogodnego terminu odbioru nagród.

XVIII Konkurs Plastyczny "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" pod hasłem "Ocalić dla potomnych - dziedzictwo Wojciecha i Piotra Kułachów Wawrzyńcoków"

Szkoła Podstawowa im. W. Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zapraszają do udziału w XVIII Konkursie Plastycznym "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka" - edycja 2021, który odbywał się będzie pod hasłem "Ocalić dla potomnych - dziedzictwo Wojciecha i Piotra Kułachów Wawrzyńcoków".

Prace wykonane w następujących technikach: rzeźba, ceramika, rysunek, linoryt, malarstwo na papierze i szkle prosimy nadsyłać do 31 marca 2021 r. na adres GOK w Białym Dunajcu lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Do każdej pracy powinna być załączona zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Szczegóły w regulaminie.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

Maja 2024