Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

XXII "Wielkanocna Kosołecka" w Białym Dunajcu

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza dzieci i rodziców do udziału w XXII Konkursie "Wielkanocna Kosołecka" na najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek ze święconym, który odbędzie się w Wielką Sobotę 20 kwietnia po święceniu pokarmów o godzinie 12.00 przed kościołem parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów w Białym Dunajcu.

Jury oceniając przyniesione kosołecki zwracać będzie uwagę na obecność wszystkich tradycyjnych pokarmów święconych w Wielką Sobotę na Podhalu, wygląd i wystrój koszyczka oraz prezencję uczestnika. Dla najlepszych czekają nagrody, a dla wszystkich uczestników przewidziano upominki i słodycze. Przypominamy, że do konkursu mogą przystąpić jedynie dzieci ubrane w strój góralski.

XXIV Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski za nami!

Od 7 do 9 marca mieliśmy przyjemność gościć w Białym Dunajcu uczestników XXIV Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego. Musieli się oni wykazać nie tylko dobrą formą fizyczną i dużą sprawnością, ale także znajomością kultury podhalańskiej. Jedną z konkurencji było także opracowanie (wspólnie z właścicielami pensjonatów, w których byli zakwaterowani) sposobu promocji danego obiektu wypoczynkowego i Gminy Biały Dunajec. W zmaganiach udział wzięło blisko 20 drużyn z 7 województw. Szczegółowe wyniki w komunikacie końcowym. Uroczyste zakończenie Rajdu, na którym wręczone zostały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe poprzedził występ grupy śpiewaczej i tancerzy z zespołu "Biołodunajcanie".

X Jubileuszowy Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

Bieg Podhalański im. Jana Pawła II to wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Polski. Kilkuset biegaczy- amatorów i profesjonalistów zmierzy się na kilku dystansach na świetnie przygotowanych trasach, które są bardzo malownicze i prowadzą wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdują się na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy rywalizują na trasie o długości 30 i 15 km dla bardziej zaawansowanych lub nowej 6 km dla osób starszych i dzieci. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz on-line na stronie www.bieg.nowytarg.pl Dla wszystkich uczestników przewidziano pakiet startowy, medale oraz upominek z logo biegu.

Kumoterki 2019 rozpoczęte w Białym Dunajcu

20 stycznia w Białym Dunajcu zainaugurowaliśmy cykl Kumoterek i Parad Gazdowskich zaplanowanych na rok 2019. W tegorocznej edycji jury dokonało oceny 33 zaprzęgów (jednokonnych i parokonnych) w Paradzie Kumoterskiej i Gazdowskiej. W konkurencjach szybkościowych: wyścigu kumoterek, skiringu i ski-skiringu odnotowano blisko 20 startów. Poza konkurencją w kilku przejazdach wystartowali także młodsi uczestnicy gorąco dopingowani przez setki widzów zgromadzonych na polanie pod osiedlem Gile w Białym Dunajcu. Zamieszczamy galerię zdjęć i pełne wyniki zawodów. Gorące podziękowania składamy pytacom, muzykantom, jurorom, sędziom, konferansjerom, a także współorganizatorom i sponosorom XXIII Parady Gazdowskiej: Urzędowi Gminy Biały Dunajec, Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu Gminy Biały Dunajec, Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury w Zakopanem i Firmie Cateringowej "Hajan".

Sztuka "JANOSIK - PIEŚŃ DRAMATYCZNA W 4 AKTACH"

Wyniki XIX "Konkursu Młodyk Toniecników" - Biały Dunajec 2018

Za nami XIX edycja Konkursu Młodyk Toniecników. Przez dwa dni w Białym Dunajcu mogliśmy oglądać występy ponad 130 uczestników z 18 miejscowości w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim. Przedstawiamy protokół końcowy z posiedzenia komisji. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. Nagrody do odbioru w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu od 20 listopada do końca miesiąca. Podziękowania składamy muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz naszym sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały. Niebawem obszerna fotorelacja.

XIX Konkurs Młodyk Toniecników - pierwszy dzień przesłuchań

Za nami pierwszy dzień przesłuchań w ramach XIX Konkursu Młodyk Toniecników. Przedstawiamy obszerną fotorelację z sobotnich występów. Zapraszamy na niedzielne popisy par solowych i występy grup zbójnickich od godz. 10.00 w auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu.

Obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Biały Dunajec

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Biały Dunajec rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej przez ks. Proboszcza Jana Dolasińskiego. Po niej program program artystyczny poświęcony generałowi Andrzejowi Galicy zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Na zakończenie obchodów poczty sztandarowe i pozostali uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac obok Urzędu Gminy gdzie odśpiewano hymn państwowy, złożono wiązanki i zapalono znicz pod pomnikiem generała brygady Andrzeja Galicy.