Wyniki IV "Majówki Wędkarskiej" w Białym Dunajcu

W zawodach wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec rozgrywanych w ramach IV "Majówki Wędkarskiej" udział wzięło 23 zawodników. Zwycięzcą zawodów został Andrzej Łukaszczyk, tuż za nim uplasował się Jarosław Dyduch, a trzecie miejsce zajął Janusz Żegleń, który otrzymał również Puchar Wójta za połów największej ryby mierzącej 38 cm. Kolejne miejsca zajęli Piotr Niedzielski, Maciej Pająk oraz Mirosław Pałka. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wędkarzom za udział w tych zawodach.

Promocja albumu Barbary Gałdyś

W dniu 23 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym odbyła się ważna uroczystość: 200 rocznica urodzin patrona szkoły Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka połączona z prezentacją albumu autorstwa Barbary Gałdyś pt. "Artysta z geniuszem w oczach". Na uroczystość przybyli liczni goście m.in. pisarz i publicysta dr Maciej Pinkwart, kierownik Centralnej Biblioteki Górskiej w Krakowie p. Wiesław Andrzej Wójcik, księża, władze gminne i powiatowe, przedstawiciele mediów.

Spotkanie z Jackiem Jarosikiem i otwarcie wystawy fotograficznej

1 maja zapraszamy na spotkanie z Jackiem Jarosikiem, podróżnikiem, fotoreporterem i otwarcie wystawy jego zdjęć z podróży do Azji Środkowej, przede wszystkim z Mongolii. Będzie to arcyciekawa opowieść o siedmiotygodniowej podróży, w czasie której czteroosobowa załoga pokonała bez mała 20000 kilometrów, poprzez Tatarstan, Ałtaj, przez polską wieś Wierszyna w Buriacji, często podróżując przez kilkadziesiąt godzin bezdrożami przez obszary, na których nie spotkali ludzi, a ni ich śladów. Otwarcie wystawy i spotkanie z Jackiem Jarosikiem, połączone z multimedialną prezentacją 1 maja o godz. 18.00.

IV "Majówka Wędkarska" o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec

Serdecznie zapraszamy wszystkich kolegów wędkarzy na IV "Majówkę Wędkarską" o Puchar Gminy Biały Dunajec, która odbędzie się 3 maja 2012r. (czwartek) na rzece Biały Dunajec. Szczegóły niżej na plakacie.

Promocja albumu Barbary Gałdyś "Artysta z geniuszem w oczach"

Urząd Gminy w Białym Dunajcu, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu oraz Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym serdecznie zapraszają na obchody 200-lecia urodzin Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka, które odbędą się 23 kwietnia 2012r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym. W programie uroczystości: otwarcie wystawy fotograficznej, występ zespołu regionalnego "Zawierucha" oraz promocja albumu autorstwa Barbary Gałdyś poświęconego twórczości wybitnego XIX-wiecznego rzeźbiarza podhalańskiego Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka.

Maja 2024