Start >> Multimedia

Płyta "Tatrabalkan" już w sprzedaży!

Informujemy, że dostępne są już w sprzedaży płyty zespołu "Tatrabalkan". Od teraz do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu oraz w wybranych punktach na Podhalu (wyszczególnionych w dalszej części artykułu).

Prowadzimy również sprzedaż wysyłkową – zamówienia prosimy składać mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Więcej informacji pod nr tel: 605 128 391, 660 544 333.

Zapowiedź płyty "Tatrabalkan"

Po płycie Rodzinnej Muzyki Poloków „Nie było jak downo”, nagrodzonej m. in. w konkursie „Fonogram Źródeł”, tym razem chcemy, żeby spróbowali Państwo czegoś z zupełnie innej beczki.

Wybitni podhalańscy muzykanci zebrani wokół Andrzeja Polaka, pomysłodawcy i autora koncepcji albumu „Tatrabalkan”, nagrali melodie serbskie, macedońskie, cygańskie, chorwackie i rumuńskie.

"Wieczór Uwielbienia", Biały Dunajec 2021

"Wieczór Uwielbienia" w kościele parafialnym w Białym Dunajcu. Relacja filmowa z koncertu zarejestrowana 3 czerwca 2021 roku.

Płyta Muzyki Poloków nagrodzona III miejscem w konkursie "Fonogram Źródeł 2020"

Z wielką radością informujemy, że wydana przez Gminny Ośrodek Kultury im. gen. A. Galicy płyta Rodzinnej Muzyki Poloków "Nie było jak downo" została nagrodzona na najważniejszym polskim konkursie nagrań muzyki ludowej "Fonogram źródeł 2020".

Serdecznie gratulujemy wykonawcom zaszczytnego III miejsca i jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego krążka! Wyrazy uznania dla wszystkich laureatów!

Finał XVIII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

Transmisja on-line z ogłoszenia wyników XVIII Konkursu Plastycznego "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka".

I miejsce żeńskiej grupy śpiewaczej zespołu "Biołodunajcanie"

Pięknie zakończył się udział żeńskiej grupy śpiewaczej zespołu Biołodunajcanie w XXXVI edycji „Muzykowania na Duchową Nutę” w Czarnym Dunajcu.

Grupa w składzie: Natalia Karciarz, Zofia Czernik, Zofia Chowaniec, Aleksandra Dziedzina, Karolina Rączka, Joanna Pawlikowska została nagrodzona I miejscem w kategorii dorosłej wśród zespołów śpiewaczych.

Serdecznie Wam gratulujemy!

biolodunajcanki

"Wielkanocna Kosołecka"

Tradycją Wielkiej Soboty jest święcenie pokarmów świątecznych. W tym dniu wielokrotnie spotykaliśmy się podczas białodunajeckiego konkursu na „Wielkanocnom Kosołecke”.

Posłuchajcie jak to wydarzenie opisuje w swoim wierszu Jan Świder, czyta Monika Stachowiec.

Życzymy zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

Światowy Dzień Poezji

21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji zapraszamy na kolejne nagranie z cyklu „Czytanie na ekranie”, w którym nie mogło zabraknąć góralskiej poezji.

"Podmuch" - debiutancka powieść Mateusza Dziadkowca

3 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy.

Posłuchajcie fragmentu powieści zatytułowanej "Podmuch", której autorem jest Mateusz Dziadkowiec, młody pisarz i rysownik z Białego Dunajca