Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

"Na spólstwie" - zespołowe zawody w jeździe na workak z sianem

Kontynuujemy z zaprzyjaźnioną gminą poroniańską sąsiedzkie spotkania "Na spólstwie"! Po ubiegłorocznym "Zespołowym sprzątaniu nasyk dziedzin" tym razem dzieci z zespołów z Gliczarowa Górnego i Poronina spotkają się w połowie drogi, by rywalizować w wymagającym najwyższego kunsztu staroświeckim zjeździe na workach z sianem.

Serdecznie zapraszamy na wyciąg u Pyrnicki!

Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na XXV Paradę Gazdowską.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca na XXV Paradę Gazdowską, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 22 stycznia 2023 roku. W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska, zawody w skiringu, ski-skiringu i wyścigi kumoterek oraz konkurencja (pozaregulaminowa) - zręczność powożenia dla zaprzęgów parokonnych.

Zapisy uczestników do parady i zawodów będą przyjmowane od godz. 10.00 do 11:30 w miejscu wydarzenia na polanie pod osiedlem Gile. O godz. 12.00 rozpocznie się oceniana przez jury parada i dyscypliny szybkościowe.

Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Parady Gazdowskiej i regulaminem Widza.

Informacja o Paradzie Gazdowskiej w Bialym Dunajcu planowanej na niedziele 22 stycznia

Wciąż czekamy na prognozowane mrozy i kolejne opady śniegu. Jeśli zapowiedzi meteorologów się spełnią, podejmiemy próbę przygotowania trasy zawodów. Ostateczna decyzja dotycząca organizacji wydarzenia zapadnie w piątek 20 stycznia.

Konkurs "Moja Babcia i Mój Dziadek" dla dzieci i młodzieży z Gminy Biały Dunajec

Przed nami kolejna edycja konkursu pt. „Moja Babcia i Mój Dziadek”, który adresowany jest do dzieci i młodzieży z Gminy Biały Dunajec.

Uczestników konkursu prosimy o przygotowanie życzeń dla swoich Babć i Dziadków w postaci rysunku, wiersza lub nagrania wideo. Termin nadsyłania prac upływa 12 stycznia 2023 roku. Szczegóły w regulaminie oraz na facebooku Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu.

Odsłonięcie odrestaurowanej kapliczki w Białym Dunajcu na szlaku Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka

Kolejna odnowiona kapliczka na szlaku Kułacha Wawrzyńcoka wróciła na swoje miejsce! Dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i zaangażowaniu lokalnej społeczności udało się przywrócić dawny blask Ukrzyżowanemu autorstwa Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka z Gliczarowa, znakomitego podhalańskiego artysty ludowego z XIX w.

Odsłonięcie kapliczki na Sołtystwie w Białym Dunajcu było okazją do spotkania osób, którym bliski jest los przydrożnych kapliczek i świątków: duchownych, działaczy samorządowych różnych szczebli, przedstawicieli instytucji, potomków artysty i właścicieli kapliczki.

Prace renowacyjne nad kapliczką wykonane zostały przez panią konserwator dzieł sztuki Reginę Mrowcę Kenar.

I dzień XX Konkursu Młodyk Toniecników

Fotorelacja z sobotnich przesłuchań XXII Konkursu Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu.
Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

II dzień XX Konkursu Młodyk Toniecników

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z niedzielnych przesłuchań w ramach XXII Konkursu Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu. Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Wyniki XXII Konkursu Młodyk Toniecników

Przedstawiamy protokół końcowy z posiedzenia komisji oceniającej XXII Konkurs Młodyk Toniecników w Białym Dunajcu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne uczestnictwo w konkursie, a wyróżnionym gratulujemy (nagrody do odbioru w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunaju, przy ul. Jana Pawła II 363 od 16 listopada).

Podziękowania składamy jurorom, muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz naszym sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały Dunajec, Starostwu Tatrzańskiemu, Urzędowi Miasta Zakopane i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego.

Kolejność występów XXII Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2022

Przedstawiamy orientacyjną kolejność występów (zgodnie z sugestiami zgłaszających) XXII Konkursu Młodyk Toniecników, który odbędzie się w najbliższy weekend w Białym Dunajcu.

Uwaga! Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę początek konkursu od godz. 10.00!

XXII Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2022

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zaprasza dzieci i młodzież tańczącą w podhalańskich zespołach regionalnych, jak i osoby niezrzeszone do udziału w XXII Konkursie Młodyk Toniecników. Przesłuchania uczestników odbędą się w dniach 12 i 13 listopada 2022 roku w auli przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Białym Dunajcu (ul. Jana Pawła II 184a).

Oceniane będą taniec solowy oraz zbójnicki w trzech kategoriach wiekowych - szczegóły w regulaminie. Zgłoszenia przyjmujemy do 8 listopada bieżącego roku.

Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy i upominki, dla wyróżnionych nagrody.