31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Zaproszenia

Konkurs Plastyczny „Kurierzy Tatrzańscy – Bohaterowie wojennych szlaków”

Dzieci i młodzież gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Kurierzy Tatrzańscy – Bohaterowie wojennych szlaków”. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i szkół średnich. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej (w dowolnej technice np. rysunek, malarstwo, kolaż, grafika komputerowa), której tematem są Kurierzy Tatrzańscy.

Szczegóły w regulaminie i na stronie internetowej organizatora: https://muzeumpalace.pl/kurierzy-tatrzanscy-bohaterowie.../

 

Konkurs plastyczny "I Ty możesz zostać Banksym - Street Art"

Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "I Ty możesz zostać Banksym - Street Art" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Białym Dunajcu. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie muralu - pracy plastycznej na kartonie, płótnie lub innym materiale, malowanej farbami lub sprayami. Tematyka dowolna. Prace należy dostarczyć do SP nr 1 w Białym Dunajcu (ul. Jana Pawła II 184a) do 7 kwietnia bieżącego roku. Szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie https://zspig1.edupage.org/

Współorganizatorami konkursu są:

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu
Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białym Dunajcu

 

Ankieta "Kompetencje cyfrowe w mojej gminie"

Szanowni Państwo,

Gminny Ośrodek Kultury Biały Dunajec bierze udział w projekcie „BIT: Bony na Innowacje Technologiczne - wsparcie rozwoju kompetencji cyfrowych pracowników instytucji kultury w podregionie nowotarskim”, finansowanym przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach konkursu: „Cyfryzacja Gminnych Ośrodków Kultury” w ramach działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Dzięki temu nasza placówka uzyskała bezpłatnie m.in. sprzęt cyfrowy oraz materiały merytoryczne wraz z pakietem szkoleń dla pracowników - pod kątem rozwoju oferty dla mieszkańców. Aktualnie powstaje strategia rozwoju naszej instytucji jako lokalnego centrum wspierania kompetencji cyfrowych. Jednym z elementów prac jest niniejsza ankieta, oceniająca możliwości, potrzeby i oczekiwania mieszkańców względem gminnej oferty kulturalnej i w zakresie edukacji cyfrowej, w szczególności w kontekście działalności naszej instytucji.

Prosimy wszystkich obecnych i potencjalnych klientów naszej placówki o wypełnienie ankiety w terminie do 5 czerwca (niedziela). Zajmie to Państwu 5-10 minut. Ankieta jest w pełni anonimowa, a wyniki będą prezentowane jedynie w formie zbiorczej. Dziękujemy za udział w badaniu!

 - LINK DO ANKIETY -

 

Oddaj swój głos na płytę Tatrabalkan!

Wydana przez GOK płyta „Tatrabalkan” wśród nominowanych w plebiscycie Wirtualne Gęśle na folkową płytę roku 2021!

Zachęcamy do głosowania! Głosować można do 30 kwietnia bieżącego roku.
http://www.gesle.folk.pl/?&akcja=pokaz&rok=2022

 

Weź udział w głosowaniu na PLAC ZABAW NIVEA w Białym Dunajcu

Serdecznie zachęcamy mieszkańców naszej gminy do aktywnego udziału w głosowaniu na PLAC ZABAW / PODWÓRKO NIVEA w Białym Dunajcu!

https://podworko.nivea.pl/2021/lokalizacja/90-bialy-dunajec

Przypominamy, że im więcej z nas systematycznie (codziennie) będzie oddawać głosy, tym rosną szanse na zdobycie placu zabaw o równowartości 250 000 PLN!

Głosowanie potrwa do 15 lipca!

Więcej informacji o akcji na grupie WALCZYMY O PLAC ZABAW W BIAŁYM DUNAJCU!

fb2021

 

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni Państwo przypominamy, że w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Spis ludności realizowany jest na trzy sposoby, pierwszym sposobem jest tak zwany samospis poprzez Internet, jeśli tego nie zrobiliśmy to od 4 maja kontaktują się z Państwem  rachmistrzowie spisowi w celu dokonania spisu jest to druga opcja spisu, oraz trzecią formą spisu  jest wizyta rachmistrza spisowego u mieszkańców, niestety ze względów pandemii opcja ta jest zawieszona do odwołania. 

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy w godzinach pracy Urzędów.

 

Nie było jak downo?

Ukazał się najnowszy, zimowy numer wydawanego przez Tatrzański Park Narodowy kwartalnika "Tatry", a w nim informacja o płycie białodunajeckiej rodzinnej Muzyki Poloków "Nie było jak downo" i współfinansowanym przez nasz ośrodek wydawnictwie "Za głosem ślebody. Folklor w obliczu II wojny światowej".

Artykuł w wersji pdf

 

Most im. gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza w Białym Dunajcu

W roku stulecia Bitwy Warszawskiej radni gminy Biały Dunajec zdecydowali, że nowo powstały most w Białym Dunajcu będzie nosił imię generała Mieczysława Boruty-Spiechowicza, uczestnika tejże bitwy, a obecnie patrona 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Bogaty życiorys generała wpisuje się chlubnie w tradycje podhalańczyków (formacji, której twórcą był nasz krajan gen. bryg. Andrzej Galica), ale także całego Wojska Polskiego. Choć postać generała Boruty-Spiechowicza jest mocniej związana z sąsiednim Zakopanem, to przecież do dzisiaj nasza gmina dba o pamięć formacji górskich II RP. Co roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu jest organizowany konkurs wiedzy o generale Andrzeju Galicy i podległych mu jednostkach z tamtego okresu. Wspominany jest w jego trakcie również żołnierski życiorys generała Boruty: od drużyn strzeleckich i I Wojny światowej, poprzez walki na wschodzie z Ukraińcami, Siły Zbrojne II RP, gdzie objął dowództwo 22 DPG w Przemyślu, udział w kampanii wrześniowej, niewolę w ZSRR, skąd wraz z generałem Andersem przeszedł szlak bojowy i działał w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Po wojnie na krótko powrócił w szeregi Ludowego Wojska Polskiego, jednak nie po drodze było mu z nowymi władzami, więc odszedł na własną prośbę. W czasach PRL wyjechał do Zakopanego, prowadził działalność kombatancką, a także wspierał lokalne drużyny harcerskie. W 1976 roku w proteście przeciwko władzy ludowej, która nadała order Virtuti Militari radzieckiemu przywódcy Leonidowi Breżniewowi, zorganizował na Jasnej Górze składanie tego orderu przez weteranów - przedwojennych oficerów II RP. Bardzo chętnie i często występował w mundurze podhalańskim. Zmarł w 1985 roku, został pochowany w legionowej kwaterze głównej w Zakopanem, spoczywa bezpośrednio obok gen. Andrzeja Galicy.

Tekst: Kacper Noworolnik

Uchwałą Rady Gminy Biały Dunajec z dnia 23 kwietnia 2020 r. most na drodze krajowej nr 47 na rzece Biały Dunajec nosi jego imię.

Niestety zaplanowane na 11 listopada tego roku poświęcenie mostu i odsłonięcie tablic z nazwą patrona z udziałem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich zostało przesunięte na inny termin ze względów epidemiologicznych.

 

Płyta Muzyki Poloków "Nie było jak downo" do nabycia w naszym ośrodku!

Już dotarła do nas oczekiwana przesyłka z płytami Rodzinnej Muzyki Polaków „Nie było jak downo”! Od teraz do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu (ze względu na sytuację epidemiologiczną po uprzednim umówieniu się – tel. 605128391, 660544333).

Polecamy sprzedaż wysyłkową – zamówienia prosimy składać mailowo; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Ponadto płyta będzie dostępna w wybranych podhalańskich sklepach, m. in. w delikatesach „U Tomka” ABC w Zębie. Z każdym dniem lista sklepów, w których będzie można nabywać płytę będzie się powiększać. Będziemy Was o tym informowali!

 
Maja 2025
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nasi Partnerzy