Wyniki XIX "Konkursu Młodyk Toniecników" - Biały Dunajec 2018

Za nami XIX edycja Konkursu Młodyk Toniecników. Przez dwa dni w Białym Dunajcu mogliśmy oglądać występy ponad 130 uczestników z 18 miejscowości w popisie solowym oraz w tańcu zbójnickim. Przedstawiamy protokół końcowy z posiedzenia komisji. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. Nagrody do odbioru w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu od 20 listopada do końca miesiąca. Podziękowania składamy muzykantom, prowadzącym konferansjerkę oraz naszym sponsorom: Urzędowi Gminy i Radzie Gminy Biały. Niebawem obszerna fotorelacja.

XIX Konkurs Młodyk Toniecników - pierwszy dzień przesłuchań

Za nami pierwszy dzień przesłuchań w ramach XIX Konkursu Młodyk Toniecników. Przedstawiamy obszerną fotorelację z sobotnich występów. Zapraszamy na niedzielne popisy par solowych i występy grup zbójnickich od godz. 10.00 w auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu.

Obchody Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Biały Dunajec

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Biały Dunajec rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej przez ks. Proboszcza Jana Dolasińskiego. Po niej program program artystyczny poświęcony generałowi Andrzejowi Galicy zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu. Na zakończenie obchodów poczty sztandarowe i pozostali uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac obok Urzędu Gminy gdzie odśpiewano hymn państwowy, złożono wiązanki i zapalono znicz pod pomnikiem generała brygady Andrzeja Galicy.

Białodunajczanie na niepodległościowych wydarzeniach w Przemyślu i Nowym Sączu

Delegacja Białego Dunajca brała udział w patriotycznych spotkaniach organizowanych w 100-lecie odzyskania niepodległości. Najpierw na zaproszenie podpułkownika Marcina Duszy dowódcy 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy zespół Biołodunajcanie wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury i białodunajeckiego oddziału Związku Podhalan uczestniczył w dn. 26 i 27 października w obchodach Święta Batalionowego Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. 31 października mieliśmy też zaszczyt złożyć kwiaty przy zrekonstruowanych na nowosądeckim zamku tablicach z nazwiskami podhalańczyków, podkomendnych gen. bryg. Andrzeja Galicy, którzy zginęli w walkach na wschodzie w latach 1918-1920.

Maja 2024