Na szlaku Wawrzyńcoka

Główną nagrodą w XV jubileuszowym konkursie plastycznym p.n. „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. W. Kułacha-Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu była wycieczka górska w Tatry. Laureaci nagród specjalnych pod egidą szefa Centrum Edukacji TPN, a zarazem przewodnika tatrzańskiego Jana Krzeptowskiego-Sabały udali się na wędrówkę nad Czarny Staw pod Rysami. Widnieje tam krzyż ustawiony w 1836 roku wykonany ze stali przez Wojciecha Kułacha-Wawrzyńcoka budzący podziw i pokorę wobec majestatu gór. Uczestnicy podczas wędrówki mogli dowiedzieć się wielu informacji historycznych, przyrodniczych i ekologicznych dotyczących Tatr. Fundatorami nagrody głównej byli Tatrzański Park Narodowy, Starostwo Powiatowe w Zakopanem oraz Wawrzyńcokowa Kuźnia Talentów.

Przyjmujemy zgłoszenia do XIX Konkursu Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2018

W dniach 17 i 18 listopada w Białym Dunajcu odbędzie się XIX edycja Konkursu Młodyk Toniecników. Do udziału w przeglądzie zapraszamy dzieci i młodzież tańczącą w podhalańskich zespołach regionalnych. Jak co roku jury oceniać będzie taniec solowy, a także grupy zbójnickie.

Przesłuchania od godziny 10.00 (zarówno w sobotę, jak i w niedzielę) w auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 184a. Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy i upominki, dla wyróżnionych nagrody.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada bieżącego roku. Gorąco zachęcamy do zapisów i licznego uczestnictwa w naszym konkursie.

Festyn Zdrowia w Białym Dunajcu

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy, w szczególności seniorów na spotkanie p.n. "Festyn Zdrowia w Białym Dunajcu",  w niedzielę 28 października, w godz. 12:30-17:00 w auli przy Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Jana Pawła II 184a.

Podczas festynu będzie można skorzystać m.in. z konsultacji dietetycznych i treningowych, wykonać kilka badań profilaktycznych (jak np. pomiar składu swojego ciała). Dla pierwszych 100 osób przewidziano upominek od Gorącego Potoku. Zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Szkółka gry na skrzypcach - rozpoczęcie zajęć od października!

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy w naszym Ośrodku Kultury szkółkę gry na skrzypcach (muzyka góralska) prowadzoną przez p. Andrzeja Polaka.

Zainteresowanych prosimy o przybycie (z instrumentami) na pierwsze spotkanie we środę 3 października. Od godz. 16.00  zajęcia rozpocznie grupa początkująca, zaś od godz. 17.00 grupa zaawansowana

Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież z naszej Gminy do zapisów i udziału w zajęciach!

Zajęcia są bezpłatne!

Monografia „Od generała Galicy do Trebuniów-Tutków. Biały Dunajec - historia najnowsza", której autorem jest Paweł Chojnacki to dwutomowa publikacja, niezwykle bogato ilustrowana (kilkaset fotografii, w większości jeszcze nie publikowanych) opisująca dzieje Białego Dunajca i okolic ze szczególnym uwzględnieniem czasów od wybuchu wojny do roku 1989.

Publikacja do nabycia w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu (ul. Jana Pawła II 363). Szczegóły pod nr 18 20 01 690 (wew. 21). Istnieje również możliwość wysyłki.

Maja 2024