Start >> GOK Biały Dunajec

Nauka gry na skrzypcach (muzyka góralska)

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu gorąco zachęca dzieci i młodzież do zapisu do szkółki gry na skrzypcach (muzyka góralska) prowadzonej przez p. Andrzeja Polaka. Pierwsze spotkanie organizacyjne w czwartek 6 października o godz. 17.00. Zajęcia będą odbywać się co tydzień w każdy czwartek w godz. 17.00-18.00. Zapraszamy !

Widowisko "Regle dla Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II"

Serdecznie zapraszamy na widowisko "Regle dla Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II" na podstawie tekstu Marii Stoch, które zostanie wystawione w Kościele Parafialnym MB Królowej Aniołów w Białym Dunajcu w dniu 16 października 2011r. o godz. 18:30. To czteroaktowe widowisko poświęcone jest związkom Karola Wojtyły z Podhalem.

Wyniki zawodów o Puchar Prezesa Koła PZW Zakopane

W zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa PZW Koło Zakopane rozegranych w dniu 2 października w Białym Dunajcu udział wzięło 33 zawodników (w tym trzech juniorów) z całej Polski. Na zawody stawili się reprezentanci kół wędkarskich m.in. z Białego Dunajca, Zakopanego, Nowego Targu, Żywca, Bielska, Nowego Sącza, Makowa Podhalańskiego, Jordanowa oraz Warszawy. W związku z okresem ochronnym pstrąga wędkarze łowili wyłącznie lipienia i do punktacji brany był jedynie wymiar tego gatunku ryby. Podczas zawodów zostało złowionych około 56 lipieni. Największą rybę mierzącą 37 cm złowił p. Marian Mozdyniewicz.

Koncert "Piekarskich Klachul" w Białym Dunajcu

W dniu 23 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Piekarskie Klachule". Zespół działa przy Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych śląskich zespołów folklorystycznych. Poniżej wybór fotografii z tego wydarzenia.

Zawody wędkarskie o Puchar Prezesa PZW Zakopane

Polski Związek Wędkarski w Zakopanem serdecznie zaprasza wszystkich kolegów wędkarzy na Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa PZW Koła Zakopane, które odbędą się 2 października na rzece Biały Dunajec. Szczegoły na załączonym niżej plakacie.

Występ śląskiego zespołu "Piekarskie Klachule"

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na występ zespołu Regionalnego "Piekarskie Klachule" z Piekar Śląskich, który odbędzie się w najbliższy piątek 23 września o godz. 18.00. Zespół w dniach 23-25 września będzie przebywał na Podhalu łącząc swój wypoczynek w górach z gościnnymi koncertami.

Zajęcia plastyczne i muzyczne w roku szkolnym 2011/2012

Gminny Osrodek Kultury w Białym Dunajcu ogłasza nabór na zajęcia plastyczne, ceramiczne i muzyczne w nowym roku szkolnym 2011/2012. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych zajęciach. Zajęcia podobnie jak w latach ubiegłych prowadzić będą Monika Stachowiec, Bożena Świderska-Środa, Andrzej Polak (początek nauki gry na skrzypcach od października). Informujemy, że zajęcia plastyczne będą odbywać się również w ZSPiG w Sierockiem oraz Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym.

Fotorelacja z X "Dnia Pstrąga" - Biały Dunajec 2011

Prezentujemy wybór fotografii z X Jubileuszowego "Dnia Pstrąga", który odbył się 31 lipca bieżącego roku w Białym Dunajcu. Zdjęcia autorstwa pana Stanisława Gała. Zobacz również relację wideo z tego wydarzenia.

Wyścig Tour de Pologne w Gminie Biały Dunajec

W dniach 4 i 5 sierpnia zagościła na Podhalu najważniejsza polska impreza kolarska 68 edycja Tour de Pologne. Pod Tatrami zostały zorganizowane dwa górskie etapy z metą w Zakopanem oraz w Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas 6 etapu Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska zawodnicy mieli do pokonania ponad 200 km-trową trasę podzieloną na 4 rundy. Znaczna część etapu wiodła przez tereny Gminy Biały Dunajec (zjazd z Sierockiego do Leszczyn, przecięcie Zakopianki, skręt obok Kościoła Parafialnego w ul. Jana Pawła II oraz bardzo wymagający podjazd z Gliczarowa Dolnego w kierunku Gliczarowa Górnego-najtrudniejszy odcinek na trasie tegorocznego wyścigu). Dodatkowo w Gliczarowie Górnym została umiejscowiona górska premia.

Wyniki X "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu

Prezentujemy wyniki konkursów: wędkarskiego oraz kulinarnego na przyrządzenie najlepszej potrawy z pstrąga, które rozegrane zostały w ramach X "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych na imprezie pojawiło się wielu mieszkańców Gminy jak również turystów i grup kolonijnych. Poniżej wyniki i galeria zdjęć.