Start >> GOK Biały Dunajec

Zmiana miejsca organizacji "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu

W imieniu organizatorów X "Dnia Pstrąga" informujemy że zmianie uległo miejsce organizacji naszej imprezy. Już w najbliższą niedzielę 31 lipca zapraszamy wszystkich na plac obok boiska sportowego przy ul. Kościuszki w Białym Dunajcu. Poniżej przedstawiamy program X Jubileuszowego "Dnia Pstrąga" w Białym Dunajcu.

X Jubileuszowy Dzień Pstrąga w Białym Dunajcu

Już po raz dziesiąty w ostatnią niedzielę lipca w Białym Dunajcu wszystko będzie się obracać wokół pstrąga, herbowej ryby gminy Biały Dunajec. Zawody wędkarskie, konkursy i pokazy gastronomiczne - będzie można skosztować pstrąga przyrządzonego na najróżniejsze sposoby - a wszystko to serwowane w otoczce góralskiego folkloru (podhalańskie zespoły z Białego Dunajca i Zębu) i muzyki rozrywkowej, często inspirowanej muzyka ludową - grupa Meness, nowy projekt Basi Gąsienicy Giewont, zwyciężczyni krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej Hanka Wójciak z zespołem oraz gwiazda wieczoru zespół Bisquit. Gorąco polecamy - X "Dzień Pstrąga" w Białym Dunajcu, boisko sportowe przy ul. Kościuszki,  niedziela 31 lipca.

Reprezentacja Dnia Pstrąga podczas inauguracji Tatrzańskich Wici

W dniu 9 lipca na placu pod Gubałówką w Zakopanem zostały rozpoczęte X "Tatrzańskie Wici". Imprezę inauguracyjną tegoroczne Wici rozpoczął barwny korowód złożony z przedstawicieli organizatorów poszczególnych imprez całego cyklu. W przemarszu ulicą Krupówki brali udział m.inn. harnasie, nojśwarniyjse górolecki, gaździny i gazdowie, bacowie, polowace, królowe miodu. Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentantów białodunajeckiego Dnia Pstrąga: wędkarzy, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury oraz p. Sylwestra Lisa przewodniczącego jury konkursu kulinarnego na najlepszą postrawę z pstrąga.

Rozpoczęcie X Jubileuszowych Tatrzańskich Wici

Rozpoczęły się X Tatrzańskie Wici - cykl kilkunastu plenerowych wydarzeń artystycznych odbywających się w różnych miejscowościach powiatu tatrzańskiego. Tatrzańskie Wici będą odbywać przez cały okres wakacji w dniach od 9 lipca do 11 września. Do cyklu włączone są trzy białodunajeckie imprezy: "Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki" (10 lipiec), Piknik Sportowy "Dunajeckie Granie" (17 lipiec) oraz "Dzień Pstrąga" (31 lipiec).Gorąco polecamy i zapraszamy do uczetniczenia w tych wydarzeniach.

Wystawa prac uczniów Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

Od 1 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury można oglądać wystawę prac uczniów białodunajeckiego ośrodka kultury. Na wystawie prezentowane są piękne obrazy malowane na szkle, rzeźby ceramiczne, mozaiki, grafiki wykonane przez dzieci pod okiem instruktorów p. Bożeny Świderskiej Środy, p. Moniki Stachowiec i p. Barbary Piszczór - Malaciny. Wernisaż był okazją do podsumowania rocznej działalność kół w minionym w roku szkolnym. Wystawa będzie czynna do 30 lipca.

X Dzień Pstrąga i konkurs kulinarny w Białym Dunajcu

31 lipca 2011 roku w Białym Dunajcu w ramach X Dnia Pstrąga odbędzie się konkurs kulinarny na przyrządzenie najlepszej potrawy z pstrąga. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 30 lipca. Szczegóły na plakacie i w poniższym regulaminie.

Wernisaż wystawy prac uczniów Gminnego Ośrodka Kultury

Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu zaprasza na wystawę prac uczniów białodunajeckiego ośrodka kultury podsumowującą działalność kół w roku szkolnym 2010/2011. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 1 lipca o godz. 17.00 w budynku GOK przy ul. Jana Pawła II 363.

Podsumowanie Konkursu "Wszyscy Święci Wawrzyńcoka"

W dniu 5 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu podsumowano VIII edycję konkursu plastycznego "WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA" organizowanego rokrocznie przez Szkołę Podstawową w Gliczarowie Dolnym. Z tej okazji otwarta została wystawa prac plastycznych laureatów konkursu, którym wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody. W czasie wernisażu wystąpił zespół regionalny "Zowierucha" oraz wygłoszona została prezentacja dotycząca działalności placówki szkolnej i jej patrona Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka.

Wyniki III Majówki Wędkarskiej

W zawodach wędkarskich o Puchar Białego Dunajca organizowanych w dniu 2 maja w ramach III Majówki Wędkarskiej w Białym Dunajcu udział wzięło ponad 20 wędkarzy pochodzących m.in: z Zakopanego, Białego Dunajca, Krakowa, Nowego Sącza, Gorlic. Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec za połów największej ryby mierzącej 39 cm otrzymał Krzysztof Stoch, który rownież okazał się najlepszy w całych zawodach. Na pozostałych miejscach uplasowali się Jan Łukaszczyk, Jakub Grafczyński, Mieszko Borowy, Krzysztof Gryniewicz, Jakub Górski i Andrzej Łukaszczyk.