Start >> Strona główna
VI Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha MASKA 2013
Autor: Janina Mrozowska - Cudzich
W dniu 27 marca 2013 r. aula Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu przyjęła wygląd Teatru. Na ścianach obrazy Bronisława Cudzicha, stroje kółka teatralnego, maski różnej barwy i wielkości, bo główną nagrodą Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha jest ZŁOTA MASKA.

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają” tymi słowami Williama Szekspira Janina Mrozowska-Cudzich rozpoczęła VI Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych. Jest to impreza, która na stałe wpisana została do kalendarza imprez szkolnych. Pragniemy, aby uczestniczyły w nim zespoły teatralne wszystkich szkół Gminy Biały Dunajec. Dzieci lubią scenę, chętnie występują stając się postaciami z bajek. Pan Dyrektor Bogusław Blicharski powitał przybyłych Gości i życzył wszystkim, aby to spotkanie pozostawiło wiele niezapomnianych wrażeń.

W Jury Przeglądu pracowali:

Pan Tomasz Zieliński - przewodniczący
Pan Stanisław Bielecki
Pan Andrzej Czernik

To znawcy teatru, związani z estradą, z przygotowywaniem grup teatralnych, a także autorzy tekstów, inscenizacji, scenek teatralnych.

Przyznano dwie równorzędne drugie nagrody grupom:

• „Czwartaki” z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu pod kierunkiem Pani Kingi Michalik
  • „Ptasie Trele” z ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu pod kierunkiem Pani Karoliny Majerczyk.

Grupa Teatralna Sufler z Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu pod kierunkiem Pani Iwony Głowackiej – Spery zdobyła I miejsce i główną nagrodę ZŁOTĄ MASKĘ 2013.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy znów za rok.

Nagrody otrzymali również:

• Jan Walkosz z III klasy Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu za ciekawą rolę Hilarego,
  • Teresa Łaś z II klasy Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu za oryginalny strój,
  • Andrzej Majerczyk z II klasy Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu za rolę Murzynka,
  • Ewelina Cudzich – z IV klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu za rolę Słowikowej.

Ważnym momentem tego spotkania były chwila wspomnień o życiu i działalności Bronisława Cudzicha - Patrona Przeglądu. Ciekawe informacje przekazała siostrzenica p. Janina Bentkowska. Bogate zbiory prac plastycznych tj. obrazy olejne, karykatury wybitnych ludzi świata kultury, nauki oraz wiersze, gawędy, scenki będą stanowiły bogactwo wydania książkowego Bronisława Cudzicha, które jest w przygotowaniu.

Dzisiaj uczestnicy, goście, mieszkańcy i rodzina Autora otrzymują zbiór wierszy i obrazek sceniczny w jednej odsłonie „Powitanie słonka”. Wydanie to zostało sfinansowane przez Wójta Gminy Biały Dunajec p. Andrzeja Jacka Nowaka i Dyrektora GOK-u p. Bartłomieja Kudasika.

Zdjęcia z przeglądu na stronie ZSPiG nr w Białym Dunajcu

Maja 2024