Start >> GOK Biały Dunajec >> Zajęcia warsztatowe

Wakacje z muzyką i tańcem w Białym Dunajcu

W dniach od 31 lipca do 14 sierpnia w Naszej Gminie odbywały się wakacyjne warsztaty muzyczno – taneczne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu. Zajęcia cieszyły się dużą frekwencją i zainteresowaniem. Wzięło w nich udział około 40 osób, w tym kilkuosobowa grupa uczestnicząca w lekcjach nauki gry na fortepianie i akordeonie. Wielkie podziękowania składamy prowadzącej zajęcia - Sarze Anastazji Osieckiej, która po raz kolejny spotkała się z białodunajecką młodzieżą i dziećmi, by przeprowadzić dla nich warsztaty z tańca współczesnego. Tańca, który jest bardzo wymagający, w którym nacisk kładzie się na wyrażaniu własnych emocji poprzez ruch. Były to niezwykle pracowite i owocne zajęcia. Z każdym dniem zaobserwować można było duży postęp w opanowywaniu trudnych elementów tej techniki tanecznej. Ponadto grupa młodzieżowa miała okazję nauczyć się "bachaty" - gorącego, kobiecego tańca wywodzącego się z Dominikany. Zwieńczeniem warsztatów było wręczenie wszystkim dzieciom certyfikatów i prezentacja poznanych układów choreograficznych.

Kacpa Camp w Białym Dunajcu

W dniach od 1-5 sierpnia w Białym Dunajcu odbyły się wyjątkowe zajęcia sportowe – treningi koszykówki, które poprowadził Kacper „Kacpa” Lachowicz – trener, konferansjer, motywator, asystent Marcina Gortata podczas MG Camp, na codzień trener drużyny młodzików w Wiśle Kraków. Cieszymy się, że Kacper przyjął zaproszenie i odwiedził Biały Dunajec by spotkać się i potrenować z dziećmi z naszej Gminy. Wśród uczestników Campu były także dwie osoby z Makowa Podhalańskiego oraz Karol, który przyjechał z Lublina. Treningi były rewelacyjne !. Pasja i niesamowita energia, którą Kacper emanował na każdych zajęciach mocno udzieliła się dzieciom, które z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia doskonalące ich koszykarskie umiejętności. Organizatorem Campu był Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu. Serdeczne podziękowania składamy: Kacprowi „Kacpie” Lachowiczowi (prowadzącemu treningi), Karolowi Samborskiemu (współprowadzącemu), Sarze Anastazji Osieckiej (która, dołożyła wielu starań by te zajęcia odbyły się właśnie u nas), panu Andrzejowi Bieleckiemu (admistratorowi hali) oraz Urzędowi Gminy Biały Dunajec za bezpłatne użyczenie Gminnej Hali Sportowej. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku (w listopadzie) po raz kolejny spotkamy się z Kacprem w Białym Dunajcu.

Zajęcia z decoupage w GOK w Białym Dunajcu

10 lipca spotkaliśmy się w GOK w Białym Dunajcu na wakacyjnych zajęciach z decoupage'u. Podczas warszatatów cieszących się sporym zainteresowaniem wśród dzieci zostało udekorowanych wiele przedmiotów domowych m.in. doniczki, wazony, butelki, wieszaki czy też pudełka. Zamieszczamy galerię zdjęć i zapraszamy na kolejne sierpniowe zajęcia z decoupage'u. Informacja już wkrótce.

Warsztaty decoupage

Serdecznie zapraszamy na warsztaty zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Zajęcia odbędą się w dniu 10 lipca 2014 roku o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu, a poprowadzi je Bożena Świderska - Środa.

Wakacje z GOK w Białym Dunajcu

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu na okres wakacji przygotował kilka ciekawych propozycji (adresowanych w szczególności do dzieci i młodzieży) na spędzenie letniego wypoczynku. Wśród proponowanych bezpłatnych zajęć znajdą się m.in warsztaty plastyczne (decoupage, ceramika, malarstwo na szkle), warsztaty taneczno-muzyczne (taniec współczesny, nauka gry na fortepianie i akordeonie), sportowe (5-dniowe treningi koszykówki) a także spotkania świetlicowe. Gorąco zachęcamy dzieci z naszej Gminy do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Pisanki i ozdoby wielkanocne

W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne w GOK w Białym Dunajcu odbyły się dwudniowe warsztaty plastyczne podczas, których dzieci i młodzież wykonywała wielkanocne pisanki i ozodoby świąteczne. W trakcie zajęć powstało wiele ciekawych dekoracji i kolorowych pisanek zdobionych tradycyjnymi technikami, jak też metodą decoupage. Fotorelacja z warsztatów w dalszej części artykułu.