Start >> GOK Biały Dunajec

Trzydniowa konferencja naukowa w Białym Dunajcu

Od piątku do niedzieli (14 – 16 stycznia) odbywa się w Białym Dunajcu konferencja „Kluczowe problemy procesu karnego”, organizowana pod patronatem honorowym Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. Wśród wykładowców m. in. prof. dr hab. A. Zoll i prof. dr hab. P. Hofmański.

Nagrody i wyróżnienia dla wychowanków Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu

Sporymi osiągnięciami mogą pochwalić się dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu, które zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursach organizowanych przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

Promocja książki Józefa Pitonia "Drzewiej i dziś"

W przemiłej, przedświątecznej atmosferze odbyło się w białodunajeckim Gminnym Ośrodku Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy spotkanie z autorem i wydawcą książki Józefa Pitonia „Drzewiej i dziś”.Pani dr Anna Mlekodaj, prorektor Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej, założycielka wydawnictwa „Zachylina”, którego nakładem ukazał się ten wybór znakomitych opowiadań przedstawiła ich miejsce w literaturze podhalańskiej. Mówiła o zasadach, jakimi kierowała się dokonując wraz z autorem wyboru prac, których część została wcześniej wydana w kilku niewielkich tomach. Główną ideą „Drzewiej i dziś” było ukazanie dwudziestego wieku, ze wszystkimi jego dramatycznymi wydarzeniami, które nie omijały przecież również Podhala oczami górala, świadka dużej części tego trudnego stulecia wsłuchującego się też w to, co opowiadali starsi.

Warsztaty wykonywania ozdób bożonarodzeniowych

16 grudnia dzieci z naszej gminy spotkały się na corocznych warsztatach wykonywania ozdób choinkowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu. Techniką origami tworzyły gwiazdy, ptaki i mikołajki. Z białego papieru i brokatu powstały dekoracyjne aniołki, a z bibuły i słomek okazałe łańcuchy.

Warsztaty prowadziła p. Bożena Świderska Środa.

Promocja książki Józefa Pitonia „Drzewiej i dziś” z ilustracjami Władysława Trebuni Tutki

Serdecznie zapraszamy na promocję książki Józefa Pitonia „Drzewiej i dziś” z ilustracjami Władysława Trebuni Tutki. Spotkanie z obydwoma Autorami odbędzie się w środę 22 grudnia o godz. 18.00 w sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Nowa książka Józefa Pitonia, znakomitego gawędziarza, pisarza, tancerza, śpiewaka, przewodnika i ratownika tatrzańskiego, laureata nagrody im. Oskara Kolberga (można by tak wyliczać jeszcze bardzo długo) przynosi wybór jego opowiadań, krótkich obrazków pisanych gwarą, to przenoszących nas w czasy dawnego Podhala, to pokazujących jego współczesność.

Mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu

W dniu 6 grudnia w dzień Świętego Mikołaja wszystkie dzieci uczestniczące na co dzień w zajęciach plastycznych i ceramicznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otrzymały drobne prezenty mikołajkowe, paczki ze słodyczami.

Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2010

Konkurs tańca zbójnickiego i solowego dla dzieci i młodzieży z terenu całego Podhala, Spisza, Orawy i Pienin.  W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników aż 230 dzieci z 30 miejscowości.

Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników Biały Dunajec 2010

Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników i galeria zdjęć. Wkrótce  w  serwisie pojawi się obszerna fotorelacja z tego wydarzenia.

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości ropoczęła Msza Święta w Kościele p.w. NMP Królowej Aniołów w Białym Dunajcu, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Zdzisław Dobrzański. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym przedstawili krótki program patriotyczny: słowno-muzyczny pt. "Ojczyzno moja". Obchody zakończył przemarsz pod pomnik Generała Andrzeja Galicy przy Urzędzie Gminy w Białym Dunajcu.

14 listopada - XI Konkurs Młodyk Toniecników

Serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu na XI KONKURS MŁODYK TONIECNIKÓW, w niedzielę 14 listopada 2010 roku. Do udziału w konkursie zapraszamy w szczególności dzieci i młodzież tańczące w podhalańskich zespołach regionalnych. Konkurs będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: I. -do 10 lat, i II – od 10 do 16. Oceniany będzie taniec solowy, a także grupy zbójnickie. Początek konkursu od godziny 10:00. Na wszystkich uczestników czekają dyplomy, upominki, poczęstunek, dla wyróżnionych dodatkowo nagrody. Zgłoszenia przyjmujemy do 14 listopada – telefonicznie (182001690), faksem (182073330), mailowo ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) i osobiście w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 16.

Maja 2024