Start >> GOK Biały Dunajec

Konferencja "Biblia po góralsku"

15 stycznia 2006r. w białodunajeckim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja na temat tłumaczenia Pisma świętego na gwarę podhalańską. Podczas konferencji poruszone zostały następujące tematy, a wśród prelegentów znaleźli się:

Wykłady dla instruktorów, nauczycieli i młodzieży

11 grudnia 2005r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyły się kolejne z cyklu wykładów przeznaczonych głównie dla nauczycieli, instruktorów zespołów regionalnych i młodzieży szkolnej. Wykłady zostały poprowadzone przez pracowników Instytutu Etnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

VI Konkurs Młodyk Toniecników

Rekordowa liczbę młodyk toniecników gościł białodunajecki Ośrodek Kultury. W tym roku do konkursu przystapiło aż 220 dzieci. Jury pod przewodnictwem Józefa Pitonia, wybitnego podhalańskiego tancerza, miało nie lada problem z wyborem najlepszych.

XII Festiwal Papieski za nami

16 października 2005 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbył się XII Festiwal Papieski zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną przy wsparciu Urzędu Gminy Biały Dunajec. Festiwal łączył konkursy literackie, plastyczne i wokalno – recytatorskie poświęcone papieżowi Benedyktowi XVI oraz papieżowi Janowi Pawłowi II w podziękowaniu za jego pontyfikat.

Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki i Dzień Pstrąga

W dniach 30-31 lipca 20005 r. w Białym Dunajcu odbyły się VI Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki oraz III Dzień Pstrąga. Wielkie emocje towarzyszyły konkursom wędkarskim i na najlepszą potrawę z pstrąga oraz Wyborom Nojśwarniyjsyj Górolecki.

Wernisaż wystawy fresków i witraży Władysława Trebuni Tutki

26 lipca 2005r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbył się wernisaż wystawy fresków i witraży Władysława Trebuni Tutki na fotografiach Stanisława Gała.

Promocja płyty zespołu „Biały Dunajec”

2 maja 2005r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyła się promocja płyty Państwowego Zespołu Artystycznego „Biały Dunajec” (dawnego zespołu Zofii Solarzowej).

VIII KONKURS NA WIELKANOCNY KOSZYCZEK

Jak co roku po pierwszym święceniu pokarmów w białodunajeckim kościele parafialnym dzieci przystąpiły do konkursu na najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek wielkanocny.

Wernisaż i koncert w GOK

10 marca 2005 w GOK w Białym Dunajcu odbył się wernisaż wystawy prac dzieci z koła plastycznego prowadzonego przez p. Barbarę Piszczór w szkole podstawowej w Gliczarowie Dolnym i koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Chóru Przemienienia z Jabłonki pod kierunkiem Bartłomieja Rutkowskiego.

X OGÓLNOPOLSKI PODHALAŃSKI RAJD NARCIARSKI

W Białym Dunajcu w dniach 3 - 6 marca 2005 roku odbył się jubileuszowy X Rajd Narciarski organizowany przez Radę Główną Zrzeszenia LZS oraz Departament Turystyki Ministerstwa Gospodarki i Pracy, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Urząd Gminy Biały Dunajec i Gminny Ośrodek Kultury.

Maja 2024