Start >> GOK Biały Dunajec

PROMOCJA KSIĄŻKI WŁADYSŁAWA MOTYKI "ZA NASOM ŚLEBODE, ZA OJCYZNE MIŁOM"

26 czerwca 2008r. w Gminnym Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu odbyła się promocja książki Władysława Motyki „Za Nasom Ślebode, Za Ojcyzne Miłom. Tradycje Góralskie i Górskie w Wojsku Polskim”. Książka zostałą wydana w 90 rocznicę stworzenia pierwszych formacji górskich w Wojsku Polskim i poświęcona jest dziejom jednostek wojskowych nawiązujących do tradycji góralskich i udziałowi górali w zrywach niepodległościowych.

Promocja tomu poezji Andrzeja Czernika "Z MOJEJ DZIEDZINY"

4 czerwca 2008r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyła się promocja tomu poezji Andrzeja Czernika "Z MOJEJ DZIEDZINY". Wiersze p. Andrzeja Czernika były recytowane przez dzieci i młodzież z Białego Dunajca jak również osobiście przez samego autora.

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA MARII PIETRASZEK-WNĘK

Otwarcie wystawy malarstwa Marii Pietraszek - Wnęk przyciągnęło do Gminnego Ośrodka Kultury wielu miłośników kultury spiskiej. Niezwykle udaną imprezę uświetnił występ zespołu "Zielony Jawor" z Krempach oraz kapeli i grupy dziecięcej z Dursztyna.

Wystawa współczesnych malarzy macedońskich

30 marca 2008r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się finisaż wystawy prac współczesnych malarzy macedońskich.

XIII Ogólnopolski Podhalański Rajd Narciarski - Biały Dunajec 2008

W dniach od 28 lutego do 2 marca 2008r.  Gmina Biały Dunajec gościła uczestników XIII Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego.

PODSUMOWANIE XXXII WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU IM. A.SKUPNIA FLORKA

W dniu 24.01.2008 roku odbył się XXXII Wojewódzki Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Do konkursu zgłoszono 145 uczestników z terenu od Babiej Góry poprzez Orawę, Podhale, Spisz po Pieniny ( łącznie z 12 miast i gmin), co świadczy o atrakcyjności konkursu. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością m.in.: Wójt Gminy Biały Dunajec oraz przedstawiciele Małopolskiego Kuratortium Oświaty w osobach: Józef Rostworowski Małopolski KO oraz Pani Krystyna Gucwa Dyrektor Delegatuty KO w Nowym Targu, przedstawiciel Urzędu Gminy w Szaflarach.

Uroczystość nadania Gminnej Bibliotece Publicznej Imienia Zofii Solarzowej

W dniu 22 stycznia 2008r. odbyła się uroczystość nadania Gminnej Bibliotece Publicznej w Białym Dunajcu imienia Zofii Solarzowej znanej działaczki i założycielki Państwowego Zespołu Artystycznego „Biały Dunajec”. Uroczystość przypadła dokładnie w 20 rocznicę jej śmierci oraz 45 rocznicę utworzenia Gminnej Biblioteki Publicznej.

URODZINY ZESPOŁU "MALI GLYCAROWIANIE"

9 grudnia 2007 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyły się VII Urodziny Zespołu "Mali Glycarowianie" z Gliczarowa Górnego. Zespół został założony w grudniu 2000 r. a kieruje nim pani Ewa Zajączkowska. "Mali Glycarowianie" każdego roku aktywnie uczestniczą w przeróżnych festiwalach, konkursach i przeglądach odbywających się w kraju jak i za granicą.

VIII KONKURS MŁODYK TONIECNIKÓW - BIAŁY DUNAJEC 2007

Protokoł z posiedzenia komisji oceniającej VIII Konkurs Młodyk Toniecników oraz galeria zdjęć.

Wyniki XIV Festiwalu Papieskiego

Prezentujemy wyniki Festiwalu Papieskiego oraz fotorelację z imprezy.

Maja 2024