Start >> GOK Biały Dunajec

XXXI Wojewódzki Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

Protokół z posiedzenia XXXI Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

Koncert zespołów Rzgowianie i Biołodunajcanie

13 stycznia 2007r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbył się wspólny koncert zespołów pieśni i tańca "Rzgowianie" i "Biołodunajcanie".

VII Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2006

Wyniki VII Konkursu Młodyk Toniecników. Gratulujemy wyróżnionym!

III DUNAJECKIE GRANIE - BIAŁY DUNAJEC 2006

Już po raz trzeci w dniu 12 sierpnia 2006 r. odbyła się w Białym Dunajcu impreza kulturalno-sportowa pod nazwą "Dunajeckie Granie". Impreza została zorganizowana z inicjatywy LKS Biali Biały Dunajec przy wsparciu Urzędu Gminy Biały Dunajec i Gminnego Ośrodka Kultury.

NOJŚWARNIYJSO GÓROLECKA 2006 - DOROTA STRAMA

Tłumy mieszkańców Podhala i gości bawiących pod Tatrami oglądały konkursowe zmagania podczas V "Dnia Pstrąga" i VII "Wyborów Nojśwarniyjsyj Górolecki". Podajemy wyniki konkursów.

Wystawa malarstwa Małgorzaty Majerczyk-Sieczki

26 kwietnia 2006r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otwarta została wystawa malarstwa "Światło i mrok" Małgorzaty Majerczyk-Sieczki.

Wyniki IX konkursu „Wielkanocno Kosołecka"

Tradycyjnie w Wielką Sobotę w białodunajeckim kościele parafialnym odbył się już po raz IX konkurs na najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek wielkanocny. Jak co roku do konkursu przystąpiło bardzo dużo dzieci. Każde z nich pięknie ubrane po góralsku prezentowało swoje koszyczki w których znalazły się barwione jajka, baranki wykonane z masła, ciasta lub sera, chrzan, sól, kiełbasa, moskole, oscypki, chleb i woda święcona.

"Jeśli miłość największa w prostocie..." - koncert

W niedzielę 2 kwietnia w pierwszą rocznicę śmierci Ojca świętego Jana Pawła II w białodunajeckim GOK odbył się koncert pt. "Jeśli miłość największa w prostocie...", w którym wzięli udział m.in.: "Dzieci Dunajca", "Biołodunajcanie", chór "Jedność" z Kasinki Małej, zespół "Bachledówka" i dzieci ze szkoły podstawowej w Gliczarowie Dolnym.

XI Rajd Narciarski LZS

Od 2 do 5 marca 2006 r. mieliśmy przyjemność gościć w Białym Dunajcu 350 młodych sportowców biorących udział w XI ogólnopolskim Podhalańskim Rajdzie Narciarskim.Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko formą fizyczną, ale także znajomością kultury podhalańskiej. Jednym z zadań było także opracowanie (wspólnie z właścicielami pensjonatów, w których mieszkali) sposobu promocji naszej gminy. Dla uczestników Rajdu wystąpiły zespoły regionalne "Biołodunajcanie" i "Mali Saflarzanie", obydwa bardzo gorąco przyjęte.

XXX Jubileuszowy Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

W dniu 9 lutego 2006r w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się Wojewódzki Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

Maja 2024