Start >> GOK Biały Dunajec

Wyniki XVI Festiwalu Papieskiego

Protokół z przesłuchań konkursowych XVI Festiwalu Papieskiego z dnia 18 października 2009 r.

VI Dunajeckie Granie - Biały Dunajec 2009

W Białym Dunajcu  juz po raz szósty zmierzyły się drużyny piłkarskie walcząc o Puchar Starosty Tatrzańskiego. W rozgrywkach  wzięło udział pięć drużyn a tytuł broniła reprezentacja organizatorów LKS Biali Biały Dunajec.Rewanż za ubiegłoroczny turniej wzięli piłkarze Old Boys Poroniec , którzy jak w roku ubiegłym w finale spotkali się w Białymi Biały Dunajec  i tym razem pokonali gospodarzy zdobywając puchar.

X Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki - Biały Dunajec 2009

Protokół z posiedzenia jury X „Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki”, Biały Dunajec, 12 lipca 2009 roku.

VIII Dzień Pstrąga - Biały Dunajec 2009

W niedzielę 26 lipca na kamieńcu obok mostu do osiedla Gile w Białym Dunajcu odbył się VIII Dzień Pstrąga. Oczywiście wszystko w tym dniu kręciło się wokół pstrąga. Tradycyjnie odbyły się zawody wędkarskie oraz konkurs kulinarny na przyrządzenie najlepszej potrawy z pstrąga. Licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać pokazy gastronomiczne, występy zespołów regionalnych (Regle z Poronina, Biołodunajcanie, Małe Harnasie i  Harnasie z Suchego). Wieczorem wystąpił zespół Kałe Bała z Czarnej Góry oraz Turnioki.

Wystawa Bartłomieja Kurzeji - "rzeźba, rysunek, malarstwo"

W dniu 14 lipca 2009r. w GOK w Białym Dunajcu odbyła się wystawa rzeźby, rysunku i malarstwa Bartłomieja Kurzeji z Nowego Targu.

Wystawa malarstwa, fotografii, haftu

W dniach od 27 marca do 25 kwietnia 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu prezentowana była wystawa pt. „malarstwo, fotografia, haft” przedstawiająca prace członków Stowarzyszenia Artystycznego Drzewce 2000 z powiatu międzychodzkiego.

Wernisaż wystawy rzeźby w drewnie Józefa Cachry

13 marca 2009r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otwarta została wystawa rzeźby w drewnie Józefa Cachry, pochodzącego z Szaflar. Na wystawie zobaczyć można było jego rzeźby figuralne i płaskorzeźby o tematyce przede wszystkim religijnej, liczne piety, postacie Chrystusa frasobliwego, wizerunki Matki Bożej. Pojawiają się też u tego artysty tematy historyczne, społeczne, a także wdzięczna grupa przedstawień zwierzęcych.

I Majówka Wędkarska - konkurs wędkarski o Puchar Białego Dunajca

W dniu 2 maja 2009r. w Białym Dunajcu podczas I Majówki Wędkarskiej odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Białego Dunajca. Wśród 26 wędkarzy, startującyh w konkursie zwycięzcą okazał się Jan Gonciarczyk.

XII konkurs "Wielkanocna Kosołecka"- 2009

Wyniki XII konkursu „Wielkanocno Kosołecka” – Biały Dunajec, Wielka Sobota, 11 kwietnia 2009r.

Podsumowanie cyklu Parad Gazdowskich 2009

19 marca 2009r. w Karczmie Regionalnej Polaniorka w Białym Dunajcu podsumowano cykl Parad Gazdowskich za 2009 rok. Organizatorem tego spotkania był Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, który był koordynatorem wszystkich imprez odbywających się prócz Białego Dunajca w: Szaflarach, Poroninie, Kościelisku, Zakopanem, Ludźmierzu, Bukowinie Tatrzańskiej i Rabce.